Laudato TV program za subotu 20.5.2017.

Iz programa izdvajamo: u 10:00 UŽIVO s Hoda za život – Donosimo djelić atmosfere s 2. Hoda za život kroz javljanje uživo iz Zagreba, s Trga dr. Franje Tuđmana odakle Hod kreće. Nacionalni hod za život prvi puta održan je prošle godine u Zagrebu. Ovogodišnji Hod za život bit će održan 20. svibnja u Zagrebu i u Splitu od 10 do 14 sati.
Autor: Laudato/D.T. Photo: Youtube/screenshot subota, 20. svibnja 2017. u 18:30
07:45  Minute za tebe – Započnite svaki dan Božjom riječju uz emisiju ”Minute za tebe”. Od ponedjeljka do subote poslušajte evanđelje dana i razmatranje koje ga tumači te daje konkretne smjernice za svakodnevni život. Neka se živi Bog utjelovljuje u nama, a radosna vijest koju slušamo ostavi trag na svim našim koracima.
 
07:50  Katolički kalendar – Sveti Bernardin Sijenski
 
08:00  Zgode Emily i Alexandera – crtani serijal –  11. epizoda –  Emily i Alexander uvijek zajedno putuju. Gdje god ima kakva zgoda, oni će je prvi vidjeti.
 
08:25 Radosna priča – 9.epizoda – U devetoj epizodi Radosne priče pod naslovom ”Najljepši teret ikad.” Otkrivamo kako je sportski duh jednom magarčiću priuštio čast kakvu je rijetko koji magarac ikad imao. Budite radosni uz Radosnu priču!
 
08:40 Prijelomni dan za kršćanstvo – Priča o Milanskom ediktu – Laudatov dokumentarni film – 313. godine u rimskom Carstvu dogodio se dramatičan obrat – prekinuti su progoni kršćana, a oni su otada mogli slobodno sudjelovati i izgradnji Europe. O tom prijelomnom trenutku za kršćanstvo i svijet govore vrhunski hrvatski stručnjaci za povijest i arheologiju. (R)
 
09:15 Izdvojeno – informativna emisija  (R)
 
09:25 Zagrli život – Ovaj dokumentarni film donosi svjedočanstva djevojaka koje su se suočile s pritiskom okoline za počinjenje pobačaja, a pomoć su pronašle u okviru udruge Betlehem u kojoj je, od njenog osnutka, više od tisuću djevojaka pronašlo pomoć. Kroz samu kuću prošlo je 90 djevojaka, a rođeno 50 djece.
 
10:00  UŽIVO s Hoda za život – Donosimo djelić atmosfere s 2. Hoda za život kroz javljanje uživo iz Zagreba, s Trga dr. Franje Tuđmana odakle Hod kreće.  Nacionalni hod za život prvi puta održan je prošle godine u Zagrebu kada je okupio više od 15 tisuća ljudi koji su željeli potaknuti društvo na razmišljanje o tome što je život i skrenuti pozornosti na poštivanje svakoga ljudskog života – od začeća do prirodne smrti. Ovogodišnji Hod za život bit će održan 20. svibnja u Zagrebu i u Splitu od 10 do 14 sati.
 
10:30 Svijet očima Vatikana – 72. informativna emisija  Iako najmanja neovisna država svijeta, Vatikan ima nemjerljiv utjecaj u njemu. S više posjetitelja nego stanovnika, pod suverenosti je Svete Stolice na čelu s poglavarom koji je vrhunski moralni autoritet današnjice. Najmanja zemlja s najviše diplomatskih odnosa ističe se kao važan društveni akter u koga su uprte oči i svjetskih lidera. Ne propustite saznati kako Vatikan gleda na aktualna svjetska zbivanja, pratite aktivnosti i poruke pape važne za život vjernika, ali i naše društvo u cjelini.
 
10:50 Papa s nama – Kako biti autentičan kršćanin? Kako produbiti odnos s Bogom? Zajedno s nama potražite odgovor u emisiji ”Papa s nama”. S trga svetog Petra u Vatikanu donosimo uživo Papine kateheze na hrvatskom jeziku. Stručni suradnik: don Mihovil Kurkut, SDB, povjerenik za pastoral mladih i zvanja Hrvatske salezijanske provincije. Snimka od srijede 17.05.2017.
 
12:00 Regina Coeli  – Molitva Kraljice neba
 
12:02 Credo – 1. epizoda – VJERA – Edukativni serijal koji objašnjava vjerovanje Katoličke Crkve na jednostavan i pristupačan način.
 
12:10 Hrvatska župa Sv. Ćirila i Metoda u New Yorku – dokumentarni film Jakova Sedlara. Priča o hrvatskoj župi u New Yorku i Hrvatima. (R)
 
13:00  Minute za tebe – Započnite svaki dan Božjom riječju uz emisiju ”Minute za tebe”. Od ponedjeljka do subote poslušajte evanđelje dana i razmatranje koje ga tumači te daje konkretne smjernice za svakodnevni život. Neka se živi Bog utjelovljuje u nama, a radosna vijest koju slušamo ostavi trag na svim našim koracima. (R)
 
13:05  Katolički kalendar – Sveti Bernardin Sijenski (R)
 
13:15 Izdvojeno – informativna emisija (R)
 
13:30  Svijet očima Vatikana – 72. epizoda  Iako najmanja neovisna država svijeta, Vatikan ima nemjerljiv utjecaj u njemu. S više posjetitelja nego stanovnika, pod suverenosti je Svete Stolice na čelu s poglavarom koji je vrhunski moralni autoritet današnjice. Najmanja zemlja s najviše diplomatskih odnosa ističe se kao važan društveni akter u koga su uprte oči i svjetskih lidera. Ne propustite saznati kako Vatikan gleda na aktualna svjetska zbivanja, pratite aktivnosti i poruke pape važne za život vjernika, ali i naše društvo u cjelini.  (R)
 
14:00 Jeste li znali? – 55.emisija – Fra Ivo Tadić, upravitelj misija u australskom mjestu Wollongog i delegat Hrvatske inozemne pastve za Australiju i oceaniju govori o Hrvatima u Australiji. Urednica i voditeljica: Ana Lesić (R)
 
15:00 Zlatni savjeti –  3. emisija – Želite li saznati kako biti zdrav, vitalan, zadovoljan, koristiti ljekovita svojstva biljaka, živjeti u skladu s prirodom te uspješno voditi svoje kućanstvo? Gledajte emisiju Zlatni savjeti i isprobajte praktične savjete fra Jure Marčinkovića koje je cijeloga života prikupljao diljem svijeta. Čišćenje može biti lako i bez jakih kemikalija svjedoči fra Juro Marčinković koji u Zlatnim savjetima pokazuje kako svoj dom možete očistiti sodom bikarbonom!
 
15:30  Svjedočanstva – 20. emisija – Ivana Linde, mlada studentica fizioterapije  upravo je na svojoj studentskoj praksi otkrila da boluje od rijetke bolesti. Fabryeva bolest od koje boluje desetak ljudi u Hrvatskoj dijagnosticirana joj je godinu dana nakon što je prehodala moždani udar. Zahvaljujući ovoj ranoj dijagnozi Ivana je  izbjegla smrt čime joj je dana prilika da se bori za život.  Kako Ivana razmišlja o životu, kako se motivira i osnažuje za borbu, što je pokreće i ohrabruje – saznajte u Svjedočanstvima.
16:15  G.K. Chesterton „Apostol zdravog razuma“ – 5. epizoda –  U emisiji koja vas potiče na razmišljanje, Dale Ahlquist predsjednik Američkog čestertonijanskog društva uz scensko uprizorenje glumca Chucka Chalberga, predstavlja nam život i djelo Gilberta Ketiha Chestertona, velikog engleskog književnika, teologa, filozofa i obraćenika s početka 20. stoljeća, koji je boreći se za Vjeru i Crkvu dobivši dobio počasni naslov Apostol zdravog razuma.
 
16:50 Credo – 1. epizoda – VJERA – Edukativni serijal koji objašnjava vjerovanje Katoličke Crkve na jednostavan i pristupačan način. (R)
 
17:00  Život i zdravlje – 9.emisija – Živimo okruženi medijima koji su uvijek dostupni i sveprisutni u našim životima. Mogu biti višestruko korisni zbog svoje posredničke uloge. Međutim mediji imaju i moć kreiranja javnih mišljenja i stavova. Mogu postati oružje zavaravanja, promidžbe i uvjeravanja. Za obitelj, mediji mogu biti i rizik i bogatstvo. O ovoj temi u emisiji Život i zdravlje govore izv. prof. dr. sc. Danijel Labaš, predsjednik Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu, profesor na Odjelu za komunikologiju na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu i Leali Osmančević, mag. comm., članica Upravnoga odbora Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu, asistentica na Odjelu za komunikologiju Hrvatskog katoličkoga sveučilišta. Urednica i voditeljica: prof. dr. sc. Neda Aberle, prim. dr. med.
 
18:05  Katolički kalendar – Sveti Bernardin Sijenski (R)
 
18:15 Izdvojeno – informativna emisija
 
18:30 Tjedni vrtuljak – Zagreb,voljeni grad – Vožnja na Vrtuljku nije nikada bila zabavnija! Svakoga tjedna naši mali voditelji upoznat će Vas sa zanimljivom temom, ispričanoj na originalan dječji način ! Priroda, glazba, knjige, slastice… niz je dug i tu ne prestaje! Na Tjednom vrtuljku ima mjesta za sve: djecu i odrasle!
 
19:00 Zgode Emily i Alexandera – crtani serijal – 11. epizoda –  Emily i Alexander uvijek zajedno putuju. Gdje god ima kakva zgoda, oni će je prvi vidjeti.
 
19:25 Radosna priča – 3. epizoda – Treća epizoda nosi naslov ”U potrazi za dobrom zemljom”, susrećemo četiri brata – Dina, Tina, Lina i Nina, mala zrna pšenice iz Isusove prispodobe o sijaču, koja krenu u svijet svaki svojim putem, ali samo jedan od njih završi sretno, zahvaljujući tomu što je dobro znao gdje mu je mjesto.
 
19:45  Mali veliki – 19.  – Nova epizoda Malih i velikih posvećena je našim najdražim bakama i djedovima. Zašto ih toliko volimo i  zašto njihove priče uvijek rado slušamo,reći će nam učenici Prve katoličke osnovne škole grada Zagreba.
 
20:00  Razlog nade – Emisija vas priprema na bit i sažetak nedjeljnog evanđelja. Božja riječ i nakon 2000 godina snažno progovara te donosi utjehu i nadu našem vremenu. Neka vam cijeli Dan Gospodnji i naredni tjedan budu u ozračju Božje riječi. Uređuje i vodi: Don Damir Stojić, SDB.
 
20:30  Novo srce – 19. emisija – Slavica Črnac, hagioasistentica u Centru za duhovnu pomoć u Zagrebu svjedoči kako se nosila s gubitkom supruga i kako joj je po toj patnji Bog darovao novo srce. Pogledajte i ohrabrite se!
 
21:15 Iz ljubavi za Boga – igrani film – film prikazuje život 51 bogoslova koji su u kolovozu 1936. godine u Španjolskom građanskom ratu, postali mučenicima vjere. Nadahnjujući se na njihovim zapisima iz zatvora, film govori o ljudskoj i vjerskoj dimenziji ovih mladića, pri čemu ljubav uvijek pobjeđuje smrt.
 
00:00 HIMNA
 
00:02 Izdvojeno – informativna emisija (R)
 
00:20 Prijelomni dan za kršćanstvo – Priča o Milanskom ediktu – Laudatov dokumentarni film – 313. godine u rimskom Carstvu dogodio se dramatičan obrat – prekinuti su progoni kršćana, a oni su otada mogli slobodno sudjelovati i izgradnji Europe. O tom prijelomnom trenutku za kršćanstvo i svijet govore vrhunski hrvatski stručnjaci za povijest i arheologiju. (R)
 
01:00  Svjedočanstva – 20. emisija – Ivana Linde, mlada studentica fizioterapije  upravo je na svojoj studentskoj praksi otkrila da boluje od rijetke bolesti. Fabryeva bolest od koje boluje desetak ljudi u Hrvatskoj dijagnosticirana joj je godinu dana nakon što je prehodala moždani udar. Zahvaljujući ovoj ranoj dijagnozi Ivana je  izbjegla smrt čime joj je dana prilika da se bori za život.  Kako Ivana razmišlja o životu, kako se motivira i osnažuje za borbu, što je pokreće i ohrabruje – saznajte u Svjedočanstvima. (R)
 
01:30 Hrvati i njihovi franjevci u SAD-u i Kanadi – dokumentarni film redatelja Jakova Sedlara u produkciji Hrvatske franjevačke kustodije Svete obitelji (2011.). U filmu se prati naseljavanje Amerike još od početka novog vijeka i posebno detaljno naseljavanje Hrvata početkom prošlog stoljeća. Tekst Hrvoja Hitreca popraćen je arhivskim fotografijama i filmovima. U drugom dijelu filma dotaknuto je djelovanje američkih i kanadskih župa u kojima se okuplja veći broj Hrvata i podrobnije rad Hrvatskog etničkog instituta u Chicagu. .  (R)
 
02:30 Zlatni savjeti –  3. emisija – Želite li saznati kako biti zdrav, vitalan, zadovoljan, koristiti ljekovita svojstva biljaka, živjeti u skladu s prirodom te uspješno voditi svoje kućanstvo? Gledajte emisiju Zlatni savjeti i isprobajte praktične savjete fra Jure Marčinkovića koje je cijeloga života prikupljao diljem svijeta. Čišćenje može biti lako i bez jakih kemikalija svjedoči fra Juro Marčinković koji u Zlatnim savjetima pokazuje kako svoj dom možete očistiti sodom bikarbonom!
 
03:00 Život i zdravlje – 9.emisija – Živimo okruženi medijima koji su uvijek dostupni i sveprisutni u našim životima. Mogu biti višestruko korisni zbog svoje posredničke uloge. Međutim mediji imaju i moć kreiranja javnih mišljenja i stavova. Mogu postati oružje zavaravanja, promidžbe i uvjeravanja. Za obitelj, mediji mogu biti i rizik i bogatstvo. O ovoj temi u emisiji Život i zdravlje govore izv. prof. dr. sc. Danijel Labaš, predsjednik Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu, profesor na Odjelu za komunikologiju na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu i Leali Osmančević, mag. comm., članica Upravnoga odbora Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu, asistentica na Odjelu za komunikologiju Hrvatskog katoličkoga sveučilišta. Urednica i voditeljica: prof. dr. sc. Neda Aberle, prim. dr. med. (R)
 
04:00  Razlog nade – Emisija vas priprema na bit i sažetak nedjeljnog evanđelja. Božja riječ i nakon 2000 godina snažno progovara te donosi utjehu i nadu našem vremenu. Neka vam cijeli Dan Gospodnji i naredni tjedan budu u ozračju Božje riječi.  (R)
 
04:20 Izdvojeno – informativna emisija (R)
 
04:45 Svjedočanstva – Ivana Linde, mlada studentica fizioterapije  upravo je na svojoj studentskoj praksi otkrila da boluje od rijetke bolesti. Fabryeva bolest od koje boluje desetak ljudi u Hrvatskoj dijagnosticirana joj je godinu dana nakon što je prehodala moždani udar. Zahvaljujući ovoj ranoj dijagnozi Ivana je  izbjegla smrt čime joj je dana prilika da se bori za život.  Kako Ivana razmišlja o životu, kako se motivira i osnažuje za borbu, što je pokreće i ohrabruje – saznajte u Svjedočanstvima. (R)
 
05:30  Hrvatska župa Sv. Ćirila i Metoda u New Yorku – dokumentarni film Jakova Sedlara. Priča o hrvatskoj župi u New Yorku i Hrvatima. (R)
 
06:30 Novo srce – 19. emisija – Slavica Črnac, hagioasistentica u Centru za duhovnu pomoć u Zagrebu svjedoči kako se nosila s gubitkom supruga i kako joj je po toj patnji Bog darovao novo srce. Pogledajte i ohrabrite se! (R)
 
07:15 VINA CROATIA VINA MOSAICA  – 5.emisija – Zabavno putopisna emisija s područja enologije. U svakoj epizodi upoznajemo se sa nekoliko sorti grožđa, vina i gastro ponudu Hrvatskih vinskih regija. Promatramo pejzaže i povijesne znamenitosti regija, kao i arheološke i povijesne dokumente vezane uz vinogradarstvo i vinarstvo. Posjećujemo vinograde, vinske podrume i vinarije i predstavljamo izvrsna hrvatska vina i njihove specifičnosti te sljubljivanje s hranom. Urednica i voditeljica: Vesna Šijak Gabaj (R)
 
07:59  INFOKANAL
 
Da biste komentirali, prijavite se.