Hrvatska je u polufinalu rukometnog Europskog prvenstva!

Euro 2020. (Beč) - Hrvatska: Njemačka 25:24.
Autor: Laudato/K.P. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL ponedjeljak, 20. siječnja 2020. u 17:38

U vrlo neizvjesnoj i napetoj utakmici Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedila je Njemačku i osigurala mjesto u polufinalu Europskog prvenstva koje se održava u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Hrvatski igrači loše su ušli u susret drugog kola skupine I., promašivši dva sedmerca u prvih 15 minuta igre. Sporo vraćanje u obranu Nijemci su iskoristili kako bi postigli nekoliko laganih golova i otišli na 5 golova razlike (8-13). Na kraju poluvremena uspjeli smo smanjiti rezultat i na odmor otići s minus 3 (11-14).

U drugom poluvremenu Hrvatska izgleda puno bolje te s odličnim Duvnjakom u obrani stiže prednost Njemačke. U izjednačenoj, napetoj završnici bolje su se snašli Červarovi igrači. Karačić minutu i pol prije kraja postiže pogodak za 25-24, a Šego brani zicer desetak sekundi prije isteka vremena.

Prije odlaska u Švedsku na polufinale, Hrvatska će u Beču još odigrati utakmice sa Španjolskom i Češkom.