Hrvatski rukometaši izborili plasman na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru

Ovo je igra za zlatnu medalju u Riju. Budemo li igrali ovako, nitko nas ne može pobijediti. Ali, moramo ovako igrati svih osam utakmica u Brazilu, istaknuo je izbornik Babić.
Autor: vecernji.hr/Hina/Laudato/I.D. Photo: HRS ponedjeljak, 11. travnja 2016. u 12:37

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je plasman na Olimpijske igre u Rio de Janeiru pobijedivši Norvešku 27:21 u odlučujućem susretu kvalifikacijskog turnira u Herningu.

Hrvatska će peti put nastupiti na Igrama, nakon Atlante (zlato - 1996.), Atene (zlato - 2000.), Pekinga (četvrto mjesto) i Londona (bronca). Jedine OI na kojima nisu nastupili bile su one u Sydneyju 2000. godine.

Hrvatski rukometaši su u ključnom dvoboju za plasman na OI odigrali bez greške i niti jednog trenutka njihova pobjeda nije bila upitna. Odabranici Željka Babića su briljantno otvorili utakmicu. Poveli su 5-0, imali 8-1, te 11-3. Norvežani su prvi gol na utakmici zabili u osmoj minuti, drugi u 13. minuti, a u prvih 20 minuta postigli su samo tri gola.

Briljirao je Ivan Stevanović, od prvih 16 udaraca obranio je 12, što je fenomenalnih 75 posto. Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Domagoj Duvnjak sa šest golova, dok su Luka Šebetić, Ivan Čupić i Denis Buntić dodali po četiri gola. Kod Norvežana najefikasniji su bili Magnus Jondal sa šest i Kristian Bjornesen s pet golova.

- Ovo je igra za zlatnu medalju u Riju. Budemo li igrali ovako, nitko nas ne može pobijediti. Ali, moramo ovako igrati svih osam utakmica u Brazilu. Priznajem da su neki igrači protiv Norveške odigrali tako dobro da su i mene iznenadili– istaknuo je izbornik hrvatske reprezentacije Željko Babić.

Rukometaši su tako postali druga hrvatska momčad koja je izborila nastup na Igrama u Brazilu. Prvi su bili vaterpolisti.