Karate: Hrvatski reprezentativci osvojili su tri zlatne i jednu brončanu medalju

Zlatnu medalju osvojili su Ana Lenard, Maša Martinović i Anđelo Kvesić, a Tina Marić osvajačica je bronce.
Autor: HINA/Laudato/I.D. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL nedjelja, 13. ožujka 2016. u 18:51

Na natjecanju Svjetske Premier karate lige u Laškom hrvatski reprezentativci osvojili su tri zlatne i jednu brončanu medalju, muška ekipa u neslužbenom dijelu natjecanja također je osvojila prvo mjesto, a na taj način u konkurenciji 521 natjecatelja iz 40 zemalja Hrvatska je najuspješnija zemlja na natjecanju Svjetske lige ovoga vikenda u Sloveniji.

Zlatnu medalju osvojili su Ana Lenard (-61 kg) i Maša Martinović (+68 kg), obje na impresivan način bez izgubljenog boda. Do naslova je stigao i Anđelo Kvesić u teškoj kategoriji (+84 kg) i muška selekcija u momčadskom natjecanju,a Tina Marić osvajačica je bronce u kategoriji do 61 kg.

U neslužbenom dijelu natjecanja muška reprezentacija u borbama u sastavu Anđelo i Ivan Kvesić, Šurbek, Blažičević, Barac, Mrvičić i Živković osvojila je prvo mjesto pobjedama nad Madjarskom 3-1, Ukrajinom 3-2. Alžirom 3-0, te selekcijom BiH s 3-0.

Sljedeće natjecanje Svjetske karate lige održava se od 19. do 20. ožujka u Rotterdamu.