Zoranu Taliću srebro, a Sandra Paović ušla u finale Paraolimpijskih igara

Paović je ulaskom u finale osigurala treću medalju za Hrvatsku na POI u Rio de Janeiru.
Autor: Hina/Laudato/M.P. Photo: Davor Puklavec/PIXSELL/Facebook nedjelja, 11. rujna 2016. u 20:44
Hrvatska stolnotenisačica Sandra Paović plasirala se u finale paraolimpijskih igara u Rio de Janeiru nakon što je u polufinalnom susretu kategorije 6 pobijedila Ukrajinku Marinu Litovčenko 3-1 (11-6, 11-8, 10-12, 11-9).

Ovo će biti treća medalja za Hrvatsku nakon što je Zoran Talić osvojio srebro u skoku u dalj, a Velimir Šandor broncu u bacanju diska.

Prvo srebro na POI 2016.

Hrvatski atletičar Zoran Talić ponovio je uspjeh iz Londona. Bio je drugi s rezultatom 7,12 što je deset centimetara slabiji rezultat od njegovog osobnog rekorda. Zlato je pripalo Malezijcu Abdulu Latifu Romlyju koji je pobijedio s novim svjetskim rekordom 7,60 metara, dok je treći bio Ukrajinac Dmitro Prudnikov koji je u zadnjoj seriji skočio 6,99 metara.

- Zadovoljan sam osvojenom medaljom, ali ne i rezultatom. Trebao sam skočiti daleko bolje. Imao sam manjih problema s koljenom, ali bez obzira na sve trebao sam bolje skočiti - kazao je Talić, inače član zagrebačkog AKOSI Agram.

Talić je prije četiri godine u Londonu iznenadio osvojivši drugo mjesto sa skokom od 7,09 m. Ovoga puta je nastupio kao jedan od favorita. Posebice nakon što je na nedavnom Europskom prvenstvu u Grossetu pobijedio sa 7,36 metara. Bio bi to i svjetski rekord, ali ga nisu priznali zbog vjetra.

Talić je ipak bio oduševljen 'nogometnom' atmosferom na tribinama Olimpijskog stadiona.

- Šteta što i kod nas nisu puni stadioni i tako sjajna atmosfera - kazao je na kraju.

Talićev trener Goran Grd je istaknuo kako je medalja sjajan rezultat, ali nadao se boljem rezultatu.

- Romly je danas bio bolji, ali Talić se može približiti tom rezultatu. Na treninzima je pokazivao parametre koji su upućivali na dobar rezultat - kazao je Grd dodavši kako je očekivao skok od 7,40 metara.

Slijedi zlato?

Paović je u Rijo stigla kao aktualna svjetska i europska prvakinja, a svoj pobjednički niz nastavila je i u dvorani Riocentro.

- Ovaj turnir je iznimno težak za Sandru jer od nje svi očekuju, ne samo medalju već i zlato - kazala je trenerica hrvatske reprezentacije Mirela Šikoronja.

Nažalost, Anđela Mužinić nije se uspjela plasirati u polufinale kategorije 3 nakon što je u četvrtfinalu izgubila od prve igračice svijeta Šveđanke Anne-Carin Ahlquist 2-3 (11-3, 10-12, 7-11, 11-3, 5-11).

- Anđela nažalost, nije uspjela. Bilo je to finale prije finala. Igrala je odlično, ali je u završnici malo popustila - dodala je trenerica hrvatske reprezentacije.