''Trčimo za dijete 31'': Humanitarna utrka Marijinih obroka

Volonteri hrvatskog ogranka Marijinih obroka u nedjelju 22. svibnja u Zagrebu organiziraju humanitarnu utrku kako bi proslavili 1 101 206 djece koje organizacija hrani u 12 zemalja na 4 kontinenta.

thumbnail_Utrka-2016-cover.jpg
Autor
Laudato/I.D.
Fotograf
Laudato
Objavljeno:
 
22.05.2016 09:27

''Trčimo za dijete 31'' utrka je koja će se održati u nedjelju 22. svibnja u Zagrebčkom parku Maksimir. Starta kod velike pozornice u 12 sati. Uz veliku utrku na 5 km, bit će organizirana i manja, namijenjena djeci u dužini od 800m oko trećeg jezera, a povest će je poznati hrvatski sportaši.               

Za sve one koji neće biti raspoloženi za trčanje pripremljen je i dodatni sadržaj. Službeni program počinje u 10,00 sati, a sudjelovat će pjevači Rock akademije te klapa Falkuša.
 
Djeca će se moći prijaviti na "Potragu za blagom" ili sudjelovati u facepaintingu, košarci i kuglanju. Dok će ljubiteljice mode na aukciji moći licitirati za odjevne predmete koje su velikodušno donirali hrvatski dizajneri. Svi prilozi od licitacija biti donirani za dječje obroke.

Ovo je već druga godina da se održava utrka, a prošle je godine na Zagrebačkom izdanju sudjelovalo preko 300 trkača te je sam događaj posjetilo oko 1000 osoba. Rezultat je: 242 djece u Beninu svakog dana prima svoj obrok u školi. Predložena kotizacija za sudjelovanje na utrci ponovno je 50 kn što je dovoljno da se osigura obrok jednom djetetu kroz 5 mjeseci, jer uz Marijine obroke prosječno je 120 kuna dovoljno da se jedno dijete hrani u školi tijekom cijele školske godine.
 
Svi zainteresirani, za utrku odraslih mogu se prijaviti na ovoj poveznici ili na dan utrke u Maksimiru. Za dječju utrku prijave su na dan utrke prilikom dolaska.

Više informacija potražite na događaju na društvenoj mreži Facebook te na službenoj stranici Marijinih obroka Hrvatska.

'Ako se netko još uvijek pita zašto "Trčimo za Dijete 31" neka pogleda dokumentarni film koji u 30-ak minuta predstavlja priču Marijinih obroka', poručuju iz Marijinih obroka Hrvatska.
 
Nedavno je u Hrvatskoj premijerno prikazan i novi dokaz kako Marijni obroci mijenjaju živote. Autori filma Generacija nade zaputili su se u posjet programima školske prehrane u Malaviju, na Haitiju i u Indiji, gdje su otkrili priče pune nade i nadahnuća, izravno iz ustiju mladih ljudi čije su živote već trajno preobrazili Marijini obroci. O kvaliteti filma svjedoči i odabir za prikazivanje na prestižnom Filmskom festivalu u Cannesu, a za simbolične donacije svi posjetitelji moći će ga nabaviti na dan utrke. Među ostalim, na info štandovima bit će primjerci knjige "Baraka koja je nahranila milijun djece",  nagrađivano djelo osnivača organizacije Magnusa MacFarlane Barrowa.

 

Jeste li ovaj mjesec uplatili za Laudato TV? Znate li da naš rad ovisi gotovo isključivo od donacija dobrih ljudi? Pridružite nam se u Klubu prijatelja!

Još iz rubrike: Aktualno

Još iz rubrike: