Kardinal Dolan pozdravio Trumpov pro-life potez

Kardinalova izjava objavljena je na stranicama Američke biskupske konferencije.

kardinal-Dolan.jpg
Autor
radiovaticana.va/T.S.
Fotograf
youtube.com/screenshot
Objavljeno:
 
26.01.2017 17:48

Pozdravljam čin predsjednika Trumpa koji je ponovno proglasio 'Mexico City Policy', kojim se uskraćuje novac američkih poreznih obveznika stranim nevladinim organizacijama koje promiču ili izvode pobačaje u drugim zemljama, pritom često kršeći zakone tih zemalja - stoji u poruci kardinala Timothya Dolana, predsjednika Vijeća za pro-life aktivnosti.
 
Naime, američki predsjednik Donald Trump je 23. siječnja ponovno proglasio tzv. 'Mexico City Policy'. Riječ je o zakonu koji je prvi put proglasio Ronald Reagan 1984. godine, a obvezuje strane nevladine organizacije koje primaju američki državni novac da odbace obavljanje ili aktivno promicanje abortusa kao metodu planiranja obitelji u drugim zemljama, naročito u zemljama u razvoju.
 
Njujorški nadbiskup je napisao da je 'ovo dobrodošao korak prema ponovnom proglašavanju i provođenju važnih federalnih politika koje poštuju najtemeljnije ljudsko pravo, pravo na život, kao i dugogodišnjem, dvostranačkom konsenzusu protiv prisiljavanja Amerikanaca da sudjeluju u nasilnom činu abortusa.'
 
Dodajmo kako prema istraživanju anketa tvrtke Marist Poll, koje je objavljeno 23. siječnja 2017. godine, velika većina Amerikanaca, odnosno 83% podupire politike i zakone poput ovoga. Osim toga takve politike i zakone podupire i 73% onih koji smatraju da žene imaju 'pravo na izbor'.

 

Jeste li ovaj mjesec uplatili za Laudato TV? Znate li da naš rad ovisi gotovo isključivo od donacija dobrih ljudi? Pridružite nam se u Klubu prijatelja!

Još iz rubrike: Crkva u svijetu

Još iz rubrike: