Spasimo Meriam, potpišite peticiju!

Uključimo se u obranu Meriam Ibrahim koju su sudanske vlasti nepravedno osudile na smrt. Potpišimo peticiju za UN-ov Odbor za ljudska prava i tražimo da odmah interveniraju i spase Meriam.

meriam.jpg
Autor
Laudato HC/citizengo.org
Fotograf
citizengo.org
Objavljeno:
 
21.05.2014 08:48

Meriam je osuđena jer je postala kršćanka. Rođena je kao muslimanka te se kasnije obratila, a sud u Sudanu zbog toga ju je osudio na 100 udaraca bičem i smrt vješanjem. Vlasti su je optužile jer se odrekla vjere i obratila na kršćanstvo i zbog preljuba jer ne priznaju njezin brak s kršćaninom.

No, to nije sve. Meriam je u osmom mjesecu trudnoće i ako se smrtna kazna provede, ubit će i njezino nereođeno dijete.

Prema Međunarodnoj konvenciji o građanskim i političkim pravima smrtna kazna ne smije se dosuditi mlađima od 18 godina niti trudnicama.

Uključimo se i pozovimo UN-ovu povjerenicu za ljudska prava Navi Pillay da odmah djeluje. Svakim potpisom na peticiju, Navi će primiti e-mail s porukom da spasi Meriam, a istu poruku dobit će i predsjednik Sudana.

Zajedno s Meriam u zatvoru je i njezin 20-omjesečni sin, a sudanske vlasti neće ga vratiti ocu. Otac je inače Sudanac, ali radi u Sjedinjenim Državama te i sam na sve moguće načine pokušava spasiti svoju obitelj.

Peticiju možete potpisati ovdje.

Obranimo Meriam, njezino nerođeno dijete i njezina sina, budimo glas za ljudskost.
 

Jeste li ovaj mjesec uplatili za Laudato TV? Znate li da naš rad ovisi gotovo isključivo od donacija dobrih ljudi? Pridružite nam se u Klubu prijatelja!

Još iz rubrike: Crkva u svijetu

Još iz rubrike: