IZDVOJENO

02.06.2026., 20:10
Dvanaesto hodočašće Marijanskog zavjeta za Domovinu
55 min
02.06.2026., 20:10

Dvanaestu godinu zaredom Bratovština Marijanski zavjet za Domovinu organizira hodočašće Lijepom Našom, od Osijeka do Dubrovnika od 13. lipnja do 26. kolovoza 2026. Ovaj duhovni hod kroz molitvu, zajedništvo i svjedočanstva promiče istinu o Domovinskom ratu, njeguje kulturu sjećanja te jača vjeru i jedinstvo hrvatskog naroda. Posebnost ovogodišnjeg hodočašća nošenje je relikvija prvog stupnja blaženog Ivana Merza pod geslom: ''S apostolom hrvatske mladeži'', s ciljem dodatnog poticanja uključivanja mladih te njihova nadahnuća životom i svjedočanstvom uzora katoličke mladeži.

Repriza:
Drugi dan u 05:30 i 14:00
22.08.2026. 20:10

U Đakovu je održana sjednica Povjerenstva za Peti nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji koji će se održati u Aljmašu i Osijeku 19. i 20. rujna.

21.08.2026. 20:00

Od Jeruzalema do Hrvatske - tako bi se mogao opisati glazbeni put koji je zagrebačkoj publici predstavio ansambl Harpa Dei u Konkatedrali sv. Ćirila i Metoda. Svaki od petnaest napjeva otvorio je vrata neke druge tradiciju.

18.08.2026. 20:00

U Hrvatskoj župi sv. Jeronima u Chicagu svečano je proslavljena jubilarna 120. godišnjica procesije u čast Gospe Sinjske kojom hrvatski katolici u ovom američkom velegradu slave svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije – Veliku Gospu. Procesiju su započeli hrvatski iseljenici 1906.

17.08.2026. 20:50

Uoči svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije, Velike Gospe, u Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Ugljanu okupili su se vjernici na svetoj misi, molitvi i euharistijskom klanjanju.

15.08.2026. 20:10

 

Mnoštvo hodočasnika iz raznih dijelova Hrvatske, ali i Europe, pohodilo je Sinj – kako bi ondje – u zajedništvu s biskupom, svećenicima te okupljenim vjerničkim pukom – proslavili svetkovinu Velike Gospe.