IZDVOJENO

25.04.2024., 20:10
18. Međunarodni festival Ars Organi Sisciae
55 min
25.04.2024., 20:10

Osamnaesti međunarodni festival Ars Organi Sisciae koji svake godine predstavlja sjajne glazbenike, umjetnike orgulja i mlade skladatelje,  održava se na novim festivalskim lokacijama i donosi puno dobre glazbe i odličnih izvedbi, a sve s ciljem osvještavanja o potrebi očuvanja, obnove i zaštite orguljaške i orguljske baštine, osobito na području Sisačke biskupije gdje tradiciju orguljanja pratimo već gotovo 300 godina tijekom kojih smo mnogo povijesnih instrumenata nepovratno izgubili, najviše u Domovinskom ratu, ali i oštrim zubom vremena. Otvorenje festivala je u nedjelju 5. svibnja u 19:30 u Župnoj crkvi sv. Marka evanđelista u Zagrebu uz sjajni Oratorijski zbor crkve sv. Marka ''Cantores sancti Marci'' pod ravnanjem Jurice Petra Petrača i uz našeg dragog festivalskog gosta, orguljaša Pavla Mašića.

Gošća je Valentina Badanjak Pintarić, predsjednica udruge Ars organi Sisciae.

ars organi

Repriza:
Dan nakon emitiranja u 14:10 i 05:30
Fotogalerija
01.07.2023. 20:30

Pjesma, zajedništvo, ljubav i snažno svjedočanstvo vjere, tako bismo mogli opisati jubilarni peti "Mladifest Hrvatska" koji je započeo u petak u župi sv. Kvirina u Sisku, u organizaciji Marijine legije i uz potporu Sisačke biskupije.

01.07.2023. 20:30

Svetkovina sv. Petra i Pavla svečano je  proslavljena u župi Bribir.

30.06.2023. 20:30

Apostolski upravitelj Splitsko-makarske nadbiskupije, mons. Želimir Puljić, predslavio je na svetkovinu sv. Petra i Pavla, u četvrtak 29. lipnja, svečano euharistijsko slavlje u župi sv. Petra apostola na Priku u Omišu.

30.06.2023. 20:30

Vodimo vas u župu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije u Zadru.

30.06.2023. 20:30

Župa sv. Petra i Pavla u zagrebačkim Bešićima proslavila je svoju župnu svetkovinu i 40. obljetnicu posvete župne crkve. Svečano euharistijsko slavlje na otvorenom predslavio je mons. Zdenko Križić, gospićko-senjski biskup.

30.06.2023. 20:30

Na svetkovinu apostolskih prvaka, sv. Petra i Pavla, na svečanom euharistijskom slavlju, đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić polaganjem ruku i posvetnom molitvom zaredio je četvoricu novih svećenika.