IZDVOJENO

25.04.2024., 20:10
18. Međunarodni festival Ars Organi Sisciae
55 min
25.04.2024., 20:10

Osamnaesti međunarodni festival Ars Organi Sisciae koji svake godine predstavlja sjajne glazbenike, umjetnike orgulja i mlade skladatelje,  održava se na novim festivalskim lokacijama i donosi puno dobre glazbe i odličnih izvedbi, a sve s ciljem osvještavanja o potrebi očuvanja, obnove i zaštite orguljaške i orguljske baštine, osobito na području Sisačke biskupije gdje tradiciju orguljanja pratimo već gotovo 300 godina tijekom kojih smo mnogo povijesnih instrumenata nepovratno izgubili, najviše u Domovinskom ratu, ali i oštrim zubom vremena. Otvorenje festivala je u nedjelju 5. svibnja u 19:30 u Župnoj crkvi sv. Marka evanđelista u Zagrebu uz sjajni Oratorijski zbor crkve sv. Marka ''Cantores sancti Marci'' pod ravnanjem Jurice Petra Petrača i uz našeg dragog festivalskog gosta, orguljaša Pavla Mašića.

Gošća je Valentina Badanjak Pintarić, predsjednica udruge Ars organi Sisciae.

ars organi

Repriza:
Dan nakon emitiranja u 14:10 i 05:30
Fotogalerija
03.04.2023. 20:10

Na početku Velikog tjedna u emisiji gostuje riječki nadbiskup, mons. Mate Uzinić. Govori o tome kako prihvatiti križ, muku i patnju u svome životu po Isusovu primjeru.

01.04.2023. 20:10

 

Zadarski nadbiskup Milan Zgrablić pohodio je župu Rođenja Blažene Djevice Marije u Benkovcu te predslavio misno slavlje i susreo se s ovogodišnjim benkovačkim krizmanicima i njihovim roditeljima.

01.04.2023. 20:10

 

''Izvan funkcije'' naslov je knjige francuskog svećenika Pierrea Amara, koja je predstavljena u Splitu, a objavila ju je nakladnička kuća Verbum.

31.03.2023. 20:10

Zagrebački nadbiskup, kardinal Josip Bozanić susreo se s katekumenima i odraslim pripravnicima za sakramente kršćanske inicijacije u bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca.

31.03.2023. 20:10

Emisija predstavlja Župu sv. Josipa Radnika u Belišću. Na desnoj obali rijeke Drave 1884. g. nastaje radničko naselje Belišće. U brizi za radnike vlasnici industrije izgradili su 1891. g. kapelu Male Gospe, koja i danas stoji na gradskom groblju.