18.03.2025., 20:50
34. svečanosti Pasionske baštine
55 min
18.03.2025., 20:50

Izvedbom monodrame “Bio sam tamo”, autora i glumca Pere Eranovića, u zagrebačkom Centru za kulturu Trešnjevka otvorene su 34. svečanosti Pasionske baštine. Predstava je nastala prema motivima romana "Tunika" Loyda C. Douglasa, koji donosi svjedočanstvo rimskog centuriona Marcela Galija koji po dolasku u Galileju dobiva prvi zadatak: organizirati smaknuće mjesnog revolucionara poznatog po brojnim čudesima, a čiju tuniku osvaja na kocki. Predstava je smještena u njegovoj sobi gdje on rezimira događaje Velikog petka. Iako odbija pridodavati ikakva nadnaravna svojstva komadu tkanine, odjednom shvaća da nije sam i da ta tunika nije, kako je on mislio, obični komad krvavog platna.

Repriza:
Drugi dan u 14:00 i 05:30
07.08.2026. 20:11

U samoborskom Taboru proslavljen je blagdan Kristova preobraženja, a ujedno i 29. obljetnica Kuće susreta Tabor.

07.08.2026. 20:11

Film pod nazivom „Lettie“ – novi je dokumentarac Marijinih obroka. Djelo redatelja Amora Adityja prati tešku priču istoimene djevojčice iz Afrike koja je ostala bez roditelja te je – zbog brige za svoju mlađu braću – prestala ići u školu.

06.08.2026. 20:10

Mnoštvo vjernika iz cijele Europe, a osobito mladih, okupilo se u Asizu kako bi sudje

06.08.2026. 20:10

U zavjetnoj crkvi Svete Matere Slobode na Jarunu, povodom Dana pobjede i domovinske z

06.08.2026. 20:10

U središtu najvažnijeg događaja na svijetu – svete Mise – i to ni manje ni više nego u pet sati ujutro, na međugorskom brdu Križevcu vladali su molitva, pjesma i radost. Impresivni prizori obilježili su završetak još jednog međugorskog Mladifesta.

05.08.2026. 20:10

U Kaštel-Sućurcu svečano je otkrivena spomen-ploča kralju Tomislavu, postavljena u povodu obilježavanja 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva. Ploča predstavlja trajni podsjetnik na početke hrvatske državnosti i bogatu povijesnu baštinu Kaštel-Sućurca i Kaštela.