10.02.2023., 20:10
Blagdan sv. Skolastike i Dan dječjeg vrtića ''Golubica''
55 min
10.02.2023., 20:10

Blagdan sv. Skolastike svečano je proslavljen u četvrtak 9. veljače kod zadarskih benediktinki Sv. Marije. Večernje misno slavlje u samostanskoj crkvi Sv. Marije u Zadru predslavio je o. Damjan Kružičević, OSB, benediktinac s Ćokovca.

Na blagdan sv. Skolastike ujedno se obilježava i Dan dječjeg vrtića ''Golubica'' koji djeluje u zgradi benediktinskog samostana Sv. Marije u središtu Zadra, čiji je osnivač samostan benediktinki Sv. Marije, a u toj zgradi nalazi se i Glazbena škola sv. Benedikta.

Stoga su se na misnom slavlju okupili roditelji i djeca iz vrtića ''Golubica'' koji radi svakog radnog dana od 7 do 17 sati, uz mogućnost dvaju dodatnih sati za dijete po potrebi roditelja. U dvjema vrtićkim skupinama sveukupno je do 45 djece. 

Repriza: idući dan u 14:00
09.06.2026. 20:10

Kočevski Rog – s jedne strane prekrasna krška visoravan u Sloveniji, a s druge – poprište jednog od najvećih ratnih zločina na slovenskom tlu.

09.06.2026. 20:10

Nakon Zagreba, Slavonskog Broda i švicarskog Chura, knjiga "Evo me" Ksenije Abramović predstavljena je splitskoj publici. Predstavljanje je okupilo brojne posjetitelje zainteresirano za autoričino životno svjedočanstvo.

08.06.2026. 20:10

Papa Lav XIV. trećeg dana svog apostolskog putovanja u Španjolsku susreo se s predstavnicima španjolskog parlamenta u Madridu. Time je postao prvi papa u povijesti koji je održao govor pred tom institucijom.

08.06.2026. 20:10

Drugi dan svog apostolskog putovanja papa Lav XIV. predslavio je svečano euharistijsko slavlje na znamenitom trgu Plaza de Cibeles u Madridu.

08.06.2026. 20:10

U četvrtak 11. lipnja započinje vjerojatno najiščekivaniji sportski događaj godine: Svjetsko nogometno prvenstvo.

06.06.2026. 20:10

Papa Lav XIV. započeo je svoje četvrto apostolsko putovanje u Španjolsku te se na početku svoga putovanja susreo s Kraljem i Kraljicom te s predstavnicima vlasti.