03.05.2023., 20:10
Premijerno prikazan dokumentarac "MAKING OF PROGLEDAJ SRCEM 2022.''
55 min
03.05.2023., 20:10

Povijesni događaj “Progledaj srcem” koji je 4. lipnja 2022. na zagrebačkom stadionu Maksimir okupio više od 50 000 ljudi, sada je dobio i svoj dokumentarni film. Autor Davor Trbušić i redatelj Ivan Crnjak kroz ekskluzivne kadrove snimljene iza kulisa prikazuju kako se tijekom više mjeseci pripremao ovaj jedinstveni događaj, prepoznat u javnosti kao open-air koncert desetljeća i najveće duhovsko bdjenje u Europi, o kojem su izvještavali i domaći i strani mediji. Premijeri filma “Making of ‘Progledaj srcem 2022.’” na Laudato TV-u nazočili su suradnici na projektu, partneri i izvođači, što je tek mali dio od ukupno 1200 pojedinaca koji su sudjelovali u organizaciji duhovno-glazbenog spektakla na Maksimiru. Dokumentarni film “Making of ‘Progledaj srcem 2022.’” gledatelji će imati prilike pogledati 28. svibnja u 20:20 na Laudato TV-u.

Repriza: idući dan u 14:00
21.08.2026. 20:00

Od Jeruzalema do Hrvatske - tako bi se mogao opisati glazbeni put koji je zagrebačkoj publici predstavio ansambl Harpa Dei u Konkatedrali sv. Ćirila i Metoda. Svaki od petnaest napjeva otvorio je vrata neke druge tradiciju.

18.08.2026. 20:00

U Hrvatskoj župi sv. Jeronima u Chicagu svečano je proslavljena jubilarna 120. godišnjica procesije u čast Gospe Sinjske kojom hrvatski katolici u ovom američkom velegradu slave svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije – Veliku Gospu. Procesiju su započeli hrvatski iseljenici 1906.

17.08.2026. 20:50

Uoči svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije, Velike Gospe, u Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Ugljanu okupili su se vjernici na svetoj misi, molitvi i euharistijskom klanjanju.

15.08.2026. 20:10

 

Mnoštvo hodočasnika iz raznih dijelova Hrvatske, ali i Europe, pohodilo je Sinj – kako bi ondje – u zajedništvu s biskupom, svećenicima te okupljenim vjerničkim pukom – proslavili svetkovinu Velike Gospe.

14.08.2026. 20:10

Perica Novosel, hrvatski umjetnik osobito prepoznatljiv po izradi jaslica, kroz mjesec kolovoz u prostorijama Centra za posjetitelje Medvedgrad održava novu izložbu. Ovoga puta u središtu su: krunice.