09.02.2024., 20:10
Salesianine odgojne večeri – Oratorij
55 min
09.02.2024., 20:10

Oratorij, jedna od najvećih ostavština sv. Ivana Bosca, bila je tema susreta Salesianinih odgojnih večeri, održanog u župi Duha Svetoga na zagrebačkom Jarunu. U Hrvatskoj pri salezijanskim župama djeluje nekoliko oratorija, a u svakome od njih ima mjesta za sve zainteresirane mlade osobe. O tome kako taj program mijenja živote mladića i djevojaka, kroz primjere iz stvarnog života, govorili su svećenici salezijanci, don Mario Bobić, voditelj Oratorija na Knežiji, don Tomislav Lukač, voditelj Oratorija na Jarunu i don Mihovil Kurkut, voditelj Oratorija u Rijeci.

Repriza: idući dan u 14:00
03.02.2026. 20:10

Proslavljen je blagdan sv. Blaža. U zagrebačkoj Župi sv. Blaža, kojoj je taj dan i svetkovina, središnju sv. misu predslavio je preč. Božidar Tenšek, župnik Župe Presvetog Trojstva u Prečkom. U homiliji je ukratko predstavio lik i djelo sv.

03.02.2026. 20:10

Na blagdan Prikazanja Gospodinova proslavljen je Dan posvećenog života. Tom je prigodom, nakon pobožnosti Svete Krunice, formirana procesija od sarkofaga blaženog Alojzija Stepinca u Zagrebačkoj katedrali do Bogoslužnog prostora bl. Alojzija Stepinca.

03.02.2026. 20:10

Sjećamo se zadarskog nadbiskupa mons. Ivana Prenđe te najavljujemo i simpozij njemu posvećen 6. veljače u Zadru. Povod je 30. godišnjica otkako je mons. Prenđa postao zadarski ordinarij. Koji su ga izazovi dočekali i kako ih je rješavao?

03.02.2026. 20:10

Svečano euharistijsko slavlje Feste sv. Vlaha ispred katedrale Gospe Velike u Dubrovniku predslavio je hvarski biskup mons. Ranko Vidović. Uvodni pozdrav i dobrodošlicu svima izrekao je biskup Roko Glasnović čestitajući Festu sv. Vlaha.

02.02.2026. 20:10

Počela je devetnica bl. Alojziju Stepincu uoči njegova blagdana koji Crkva slavi 10. veljače. U krašićkoj je Župi Presvetog Trojstva svetu Misu predslavio nadbiskup zagrebački, mons. Dražen Kutleša. Suslavitelji su uz njega bili krašićki župnik vlč.

02.02.2026. 20:10

Papa Ivan Pavao II. 1997. godine odredio je da se današnji dan, 2. veljače, obilježava kao Dan osoba Bogu posvećenog života. Tim povodom u večerašnjem Izdvojenom razgovaramo o redovničkom načinu života iz perspektive jednog mladog dominikanca.