IZDVOJENO

01.09.2022., 20:05
Ekumenski glazbeno-molitveni susret
55 min
01.09.2022., 20:05

Treći ekumenski glazbeno-molitveni susret u povodu ''Vremena stvorenog 2022." zajedno organiziraju Povjerenstvo Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog i Udruga za očuvanje planeta ''I stvori Bog zemlju''. Susret će se održati u subotu 3. rujna u župnoj crkvi Majke Božje Sljemenske, na Sljemenu. Zašto se svake godine organizira ovaj susret, što svatko od nas može i treba učiniti za naš dom, obrazložit će nam naši gosti: o. Jure Zečević, tajnik Povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog i Tihana Mojsinović iz Udruge za očuvanje planeta ''I stvori Bog zemlju''.

Urednica i voditeljica: Mirta Marinić.

Repriza:
drugi dan u 14:00 i 05:30
25.08.2017. 20:55

U organizaciji Obiteljskog centra Fakulteta filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, u prosotrima fakulteta započela je 46. obiteljska ljetna škola s temom '' Vrijeme je za obitelj''.

25.08.2017. 17:44

Već više od 600 godina štuje se Presveta Krv Kristova u Ludbregu. Ludbreg je hrvatsko Euharistijsko svetište Predragocjene Krvi Kristove, jedino i jedinstveno u Hrvatskoj, a među rijetkima koje je utemeljeno pismenim ukazom samog Svetog Oca. Bulom pape Leona X, izdanom 1513.

25.08.2017. 20:43

U Dvorani bl. Alojzija Stepinca Biskupskog doma u Požegi, upriličen je svečani program prigodom 240.

23.08.2017. 20:48

Vjernici iz župa Požeškog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata Požeške biskupije hodočastili su u Voćin i ondje proslavili svetkovinu Gospe Voćinske i svoju arhiđakonatsku euharistijsku postaju u pripravi za Treći biskupijski euharistijski kongres.

23.08.2017. 20:00

Vjerujemo i znamo da smrt i mržnja nemaju posljednju riječ u prispodobi ljudske egzistencije. Biti kršćanin otvara novu perspektivu, pogled pun nade – istaknuo je papa Franjo na općoj audijenciji koju je ove srijede održao u dvorani Pavla VI.

22.08.2017. 20:20

U Nacionalnom svetištu svetog Josipa u Karlovcu u ponedjeljak 21. kolovoza, proslavljena je misa zahvalnica za veliko slavlje koje se održalo 10. lipnja povodom 330. obljetnica izbora svetog Josipa za zaštitnika Hrvatske i 30 godina uzdignuća karlovačke Crkve sv. Josipa u Nacionalno svetište.