IZDVOJENO

19.10.2022., 20:05
Humac – mjesto koje njeguje duhovnu i čuva kulturnu baštinu svoga naroda
55 min
19.10.2022., 20:05

Mjesto Humac u Hercegovini poznato je kao hodočasničko mjesto gdje se vjernici mole svetom Anti. Osim toga, humački samostan i franjevci koji tu djeluju čuvaju bogatu kulturnu baštinu hrvatskog naroda. U franjevačkom samostanu svetog Ante Padovanskog na Humcu nalazi se Humačka ploča iz XII. stoljeća, najstariji očuvani spomenik pisan na hrvatskom jeziku na području današnje Bosne i Hercegovine. U sklopu samostana nalazi se i zbirka umjetnina, sa svojim stalnim postavom pod nazivom ''Majka'', a početkom ovog mjeseca ostvarena je stoljetna želja franjevaca koji ovdje djeluju: otvoren je i Dom svetog Ante.

O svemu ovome govorimo u emisiji ''Izdvojeno'' s humačkim župnikom i gvardijanom samostana na Humcu, fra Dariom Dodigom.

Repriza:
drugi dan u 14:00 i 05:30
19.01.2023. 20:10

Treći ponedjeljak u siječnju naziva se ''Plavi ponedjeljak'' i proglašen je najdepresivnijim danom u godini. Ono što je činjenica jest podatak da u Hrvatskoj od depresije boluje oko 400 000 osoba.

19.01.2023. 20:10

Okrugli stol ''Zagrebačka katedrala nekoć, danas i sutra'' održan je u organizaciji Matice hrvatske i Društva povjesničara umjetnosti Hrvatske.

19.01.2023. 20:10

„Zašto sam ostao sam?” bila je tema susreta Hrvatskog nadzemlja. Predavač fra Ante Bešlić, na zanimljiv način okupljenima je istaknuo među ostalim i različite razloge zbog kojih netko ostaje sam, a jedan od njih su svakako i roditelji.

18.01.2023. 20:10

Tko je bila Smiljana Rendić, zlatno pero hrvatskog novinarstva, pojasnit će gošća emisije Silvana Burilović Crnov.

18.01.2023. 20:10

U lijepom broju okupili su se župljani Drage u župnoj crkvi sv. Antuna opata, kako bi proslavili blagdan nebeskog zaštitnika župe. Svečano liturgijsko slavlje predslavio je riječki nadbiskup Mate Uzinić u zajedništvu s drugim svećenicima.

17.01.2023. 20:10

''Plavi ponedjeljak – Budi hrabar, potraži pomoć'' naziv je akcije koju su na ovogodišnji takozvani ''najdepresivniji dan u godini'', na zagrebačkom glavnom trgu, organizirale udruge Životna linija i Hrvatski savez udruga za mentalno zdravlje.