VIJESTI IZ SVETE ZEMLJE

25.11.2025., 21:00
Isus Krist Kralj svega stvorenoga i važna arheološka otkrića
15 min
25.11.2025., 21:00

U samostanu Svetog Spasitelja u Jeruzalemu održan je Međunarodni kongres komisara Svete Zemlje na temu: ''Ambasadori mira''. Četrnaestorica braće franjevaca, umjetnika iz različitih zemalja, susreli su se u Rimu kako bi podijelili talente i iskustva slaveći radost i darove Duha Svetoga kroz umjetnost. Doznat ćemo i kako nas je liturgijska godina pripremila za svetkovinu Krista Kralja svega stvorenoga i konačni susret s Njime. Arheološka otkrića na lokalitetu el-Araj, na sjeveroistočnoj obali Galilejskog mora, potvrđuju identifikaciju izgubljene Betsaide, rodnog grada svetih Petra i Andrije.

 

Repriza:
čet 18:00, ned 12:15 / pet 01:45
10.02.2026. 21:00

Službenica Božja Marija od Presvetog Trojstva, imala je odlučujući susret s Isusom u Euharistiji, i započela je  svoj put u katoličkoj vjeri svim srcem do kraja života.

03.02.2026. 21:00

U maronitskoj župnoj dvorani u Haifi predstavljena je knjiga ''Povijest maronita u Svetoj Zemlji'' dr. Michela Suleimana. Riječ je o djelu velike povijesne vrijednosti koje prikazuje duboke korijene maronitske prisutnosti u prvim kršćanskim  zajednicama.

27.01.2026. 21:00

U blizini Betlehema, na Pastirskim poljanama, službeno je otvorena Španjolska kapela posvećena Bezgrješnom Začeću. U svetištu Kane Galilejske, fra Francesco Ielpo, kustod Svete Zemlje, predslavio je svetu Misu u spomen na prvo Isusovo čudo.

20.01.2026. 21:00

Na obalama rijeke Jordan Kustodija Svete Zemlje proslavila je svetkovinu Krštenja Gospodinova i početak puta spasenja.

13.01.2026. 21:00

Dana 1. siječnja, u konkatedrali Jeruzalemskog latinskog patrijarhata, kardinal Pizzaballa predslavio je Euharistiju u čast Svete Marije Bogorodice koja je u svojoj utrobi nosila svojeg Sina i našega Gospodina Isusa Krista.