31.03.2020., 20:39
Biskup Zdenko Križić: Vrijeme je da preispitamo same sebe
zdenko_krizic
55 min
31.03.2020., 20:39
Mons. Križić kazao je kako je nelagodan osjećaj slaviti Misu bez naroda. Fali narod, koji pjeva i odgovara. Crkva je prazna i ima ljudi koji bi tako rado dolazili, a ne mogu. Ali ovo vrijeme ima i jake poruke. Poziva nas da promislimo sebe, svoj poziv, svoju kršćansku autentičnost. Vrijeme je da preispitamo same sebe. Trebamo ga iskoristiti, da se ojača zajedništvo obitelji. Za obitelj je ovo posebno vrijeme, kada svi mogu biti zajedno sa svojom djecom. Ovo je sveto vrijeme. Ali nam je i pouka koja nam kaže jednu istinu: zlo dođe jako brzo, a za oslobodit ga se treba mnogo vremena. Tako je i s grijehom. Bez napora, bez žrtve nećemo nikada pobijedit zlo u životu. &feature=youtu.be
Repriza: idući dan u 14:00
zdenko_krizic
17.04.2026. 20:10

Ovoga petka upoznajemo vas s grkokatoličkom zajednicom vjernika u Samoboru. Ondje smo, u duhovnom centru Praoca Abrahama, bili na božanskoj liturgiji koja se – na poseban način – služila na čast pokojnom grkokatoličkom svećeniku, Milanu Vranešiću.

17.04.2026. 20:10

Zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša predslavio je euharistijsko slavlje na Nedjelju B

16.04.2026. 20:10

Besplatno prihvatilište za oboljele – “Križ” na zagrebačkom Vrhovcu, namijenjeno onkološkim pacijentima koji se liječe u Zagrebu, svečano je otvoreno. Vrpcu su prerezali voditeljica projekta, časna sestra Finka Tomas i premijer Andrej Plenković, uz blagoslov pomoćnog biskupa zagrebačkog, mons.

16.04.2026. 20:10

Završilo je 72. redovito plenarno zasjedanje Sabora Hrvatske biskupske konferencije. Zaključke su na konferenciji za novinare predstavili mons. Mijo Gorski, mons. Tomislav Rogić i vlč. Krunoslav Novak.

16.04.2026. 20:10

Danica Širola, skromna, pobožna duša preminula je na glasu svetosti sa samo 26 godina. Cijeli svoj život posvetila je Kristu. Čisto i sveto koračala je kroz svoj kratki, trnoviti, ali Bogu predani život. 

16.04.2026. 20:10

Drugoga dana svog apostolskog putovanja u Kamerun, u katedrali sv. Josipa u gradu Bamendi Papa Lav XIV. predvodio je Susret za mir. U svom obraćanju istaknuo je radost zbog svog boravka u, kako kaže, ovoj izmučenoj regiji.