31.03.2020., 20:39
Biskup Zdenko Križić: Vrijeme je da preispitamo same sebe
zdenko_krizic
55 min
31.03.2020., 20:39
Mons. Križić kazao je kako je nelagodan osjećaj slaviti Misu bez naroda. Fali narod, koji pjeva i odgovara. Crkva je prazna i ima ljudi koji bi tako rado dolazili, a ne mogu. Ali ovo vrijeme ima i jake poruke. Poziva nas da promislimo sebe, svoj poziv, svoju kršćansku autentičnost. Vrijeme je da preispitamo same sebe. Trebamo ga iskoristiti, da se ojača zajedništvo obitelji. Za obitelj je ovo posebno vrijeme, kada svi mogu biti zajedno sa svojom djecom. Ovo je sveto vrijeme. Ali nam je i pouka koja nam kaže jednu istinu: zlo dođe jako brzo, a za oslobodit ga se treba mnogo vremena. Tako je i s grijehom. Bez napora, bez žrtve nećemo nikada pobijedit zlo u životu. &feature=youtu.be
Repriza: idući dan u 14:00
zdenko_krizic
24.04.2024. 20:10

U filijalnoj crkvi sv. Jurja Župe sv. Martina u Podravskim Podgajcima svećano je proslavljeno Jurjevo. Svetu Misu predslavio je domaći župnik vlč.

23.04.2024. 20:30

Je li moguće promijeniti svijet djeci u najsiromašnijim zemljama svijeta? Dječji zborovi okupljeni na humanitarnom koncertu za Marijine obroke, u župi blaženog Augustina Kažotića na zagrebačkoj Pešćenici, pokazali su da je to moguće.

23.04.2024. 20:30

Je li ljepota zaista teška? Kako na sebe gledaju djevojčice i djevojke koje upadnu u ropstvo anoreksije, bulimije, emocionalnog prejedanja? Kako hrana postaje 'krivac' za dublje probleme? Kako je žena izgubila samu sebe u vladavini industrije ljepote i kultu tijela?

22.04.2024. 20:10

Gost emisije novi je banjolučki biskup, mons. Željko Majić. S njime razgovaramo o životu mjesne Crkve koju je nedavno preuzeo, a koja je propatila brojna razaranja, posebice tijekom 20. stoljeća.

22.04.2024. 20:10

Duhovno-duhovitim večerima u bazilici sv. Antuna Padovanskog na zagrebačkom Svetom Duhu pridružili su se redovnici i redovnice grada Zagreba.

22.04.2024. 20:10

Dvadeseta obljetnica pješačenja od Zagreba do Rima voditelja i novinara Hrvatskoga katoličkog radija Domagoja Pejića obilježena je u Dvorani 'Vijenac' Nadbiskupijskog pastoralnog instituta u Zagrebu. Programom je ujedno obilježena i 19. obljetnica smrti Karola Wojtyłe.