13.12.2017., 19:22
Izdvojeno 13.12.2017. – Opća audijencija
untitled-1-284
55 min
13.12.2017., 19:22
Na redovitoj općoj audijenciji sv. Otac je nastavio niz kateheza o euharistiji. Pitanje koje je postavio odnosilo se na slavljenje sv. Mise nedjeljom: „Zašto ići nedjeljom na Misu?“ ,,Mi kršćani idemo na Misu nedjeljom kako bi susreli uskrslog Gospodina, ili bolje rečeno dopuštamo Njemu da nas susretne, kako bi mogli čuti Njegovu riječ, kako bismo blagovali oko njegovog stola. Na taj način postajemo Crkva, to jest njegovo živo mistično tijelo u svijetu“, naveo je Papa. &feature=youtu.be  
Repriza: idući dan u 14:00
untitled-1-284
18.11.2025. 20:10

Povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, Klub veterana 148. brigade HV-a Zagreb–Trnje tradicionalno je organizirao paljenje lampiona u Ulici grada Vukovara. Lampioni su zapaljeni u neprekinutom nizu dužine čak devet kilometara, čime je odana počast svim žrtvama Domovinskog rata.

18.11.2025. 20:10

Obilježen je Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata, posebice Vukovara i Škabrnje. U Vukovaru je održana Kolona sjećanja koja je krenula iz kruga Memorijalne bolnice ''Dr.

18.11.2025. 20:10

Povodom Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje, Klub veterana 148. brigade HV-a Zagreb–Trnje tradicionalno je organizirao paljenje lampiona u Ulici grada Vukovara. Lampioni su zapaljeni u neprekinutom nizu dužine čak devet kilometara, čime je odana počast svim žrtvama Domovinskog rata.

17.11.2025. 20:10

Papa Lav XIV. imenovao je preč. Vladu razuma i preč. Marka Kovača za nove pomoćne biskupe Zagrebačke nadbiskupije. Vijesti je, u sklopu Svećeničkog dana koji se održao na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, pročitao apostolski nuncij, mons. Giorgio Lingua.

17.11.2025. 20:10

Barem jednom godišnje, a najčešće na početku nastavne godine, postavlja se pitanje o opravdanosti vjeronauka u školi. Ovo pitanje nedavno je opet aktualizirano zbog najave uvođenja zdravstvenog odgoja u škole, o čemu se najviše govori u Zagrebu.

15.11.2025. 20:10

Župna crkva sv. Ivana Krstitelja na Zagrebačkoj Novoj Vesi, otvorila je svoja vrata za jedan poseban kulturno - duhovni događaj u suradnji s nakladom "Nadbiskup Josip Stadler" upriličena je dobrotvorna večer pod nazivom "Slikanjem i pjevanjem gradimo Jaslice Malog Isusa".