15.03.2017., 17:43
Izdvojeno 15.3.2017. - Istraživanje grobišta u Gračanskom Dolju
kosti
55 min
15.03.2017., 17:43
Započela su istraživanja i iskapanja u Gračanskom Dolju u naselju Gračani u Zagrebu kako bi se ustvrdilo jesu li duboko pod zemljom žrtve Drugog svjetskog rata i poslijeratnog razdoblja. Istraživanja grobišta počela su na osnovi izjava svjedoka koji tvrde da se na području podsljemenske zone nalaze ostaci 800-tina žrtava. Grobišta su popisana ali ne i istražena. Svjedoci tvrde da su žrtve uglavnom pripadnici hrvatske vojske ali i civili koje su komunističke vlasti brutalno pobile nakon ulaska partizanskih jedinica u Zagreb u svibnju 1945. Istraživanje organizira i koordinira Ministarstvo hrvatskih branitelja odnosno Uprava za zatočene i nestale.  
Repriza: idući dan u 14:00
kosti
26.06.2023. 20:10
Spomendan je svetog Josemarije Escrive, utemeljitelja Opusa Dei, osobne prelature Katoličke crkve koja već 20 godina djeluje i u Hrvatskoj.
26.06.2023. 20:10

Nakon trodnevne duhovne priprave Župa sv. Ivana Krstitelja na Škurinjama proslavila je svoj župni blagdan i 20. obljetnicu posvete župne crkve. Svečano euharistijsko slavlje u subotu 24.

24.06.2023. 20:10

Grad Rijeka do 1923. godine imao je samo Župu Uznesenja BDM. Na području Kozale pastoralnu je skrb vršio riječki župnik uz pomoć kanonika zbornog kaptola. S obzirom na porast broja stanovnika nakon 1. svjetskog rata, riječki apostolski upravitelj Izidor Šajn 16.

24.06.2023. 20:10

Župa sv. Ivana Krstitelja u Biogradu svečano je proslavila blagdan svoga nebeskog zaštitnika, Rođenje sv. Ivana Krstitelja. Svečano misno slavlje u župnoj crkvi, nakon kojeg je uslijedila procesija kroz taj biogradski predio, predslavio je zadarski nadbiskup, mons.

23.06.2023. 20:10

Dana 22. lipnja, prije točno 20 godina, sveti papa Ivan Pavao II. u Banjoj Luci proglasio je Ivana Merza blaženikom Katoličke crkve. Obljetnica beatifikacije hrvatskog blaženika svečano je proslavljena u župi bl. Ivana Merza u Španskom, u Zagrebu.

23.06.2023. 20:10

Nakon izgona Turaka 1717. godine na području Srijema i Slavonije, dolazi do značajnog povećanja broja stanovnika. Tako je osnovana i župa sa sjedištem u Županji u čijem su sastavu bili Bošnjaci i Štitar. Tom su župom u početku upravljali franjevci, a od 1789.