17.02.2017., 19:30
Izdvojeno 17.02.2017. – Preminuo mons. dr. Tomislav Ivančić
prof-ivancic-ltv
55 min
17.02.2017., 19:30
Ništa ne raduje kao radost koju si dao drugome. Umjesto gledanja u strah gledaj u Isusa. Činiti dobro znači pomoći da među ljudima raste ljubav. Lijepo je što postojiš. Ovo su samo neke od poticajnih misli mons. dr. profesora Tomislava Ivančića, svećenika Zagrebačke nadbiskupije, teologa, filozofa, kanonika i sveučilišnog profesora, koji nas je napustio u petak 17.veljače u 79. godini života i 51. godini svećeništva. Vrhunac njegova djelovanja je hagioterapija, terapijska metoda za ozdravljenje čovjekove duhovne dimenzije odnosno duše, čiji je utemeljitelj. Na svojim brojnim predavanjima profesor Ivančić je na krajnje jednostavan, ali dubok način ljudima približio vjeru i Boga. Ohrabrivao ih je i podučavao kako se suočiti sa životom, posebno sa strahovima, navikama i ovisnostima. Posljednji ispraćaj profesora Tomislava Ivančića bit će u ponedjeljak 20. veljače na Mirogoju. Tijelo će biti izloženo od 9 sati u mirogojskoj crkvi Krista kralja, u 10 sati je planirana sveta misa zadušnica nakon koje će uslijediti pogreb mons. Ivančića. Hvala mu za sav bezuvjetan trud oko naših duša. Počivao u miru Božjem!
Repriza: idući dan u 14:00
prof-ivancic-ltv
10.08.2026. 20:10

Župna svetkovina završena je zavjetnom procesijom te štovanjem relikvija sv. Dominika. Svetu Misu glazbeno su animirali članovi zbora ''Sveti Dominik'', pod orguljaškom pratnjom Marka Maleka-Solgata.

07.08.2026. 20:11

U samoborskom Taboru proslavljen je blagdan Kristova preobraženja, a ujedno i 29. obljetnica Kuće susreta Tabor.

07.08.2026. 20:11

Film pod nazivom ''Lettie'' novi je dokumentarac Marijinih obroka. Djelo redatelja Amora Adityja prati tešku priču istoimene djevojčice iz Afrike koja je ostala bez roditelja te je – zbog brige za svoju mlađu braću – prestala ići u školu.

06.08.2026. 20:10

Mnoštvo vjernika iz cijele Europe, a osobito mladih, okupilo se u Asizu kako bi sudje

06.08.2026. 20:10

U zavjetnoj crkvi Svete Matere Slobode na Jarunu, povodom Dana pobjede i domovinske z

06.08.2026. 20:10

U središtu najvažnijeg događaja na svijetu – svete Mise – i to ni manje ni više nego u pet sati ujutro, na međugorskom brdu Križevcu vladali su molitva, pjesma i radost. Impresivni prizori obilježili su završetak još jednog međugorskog Mladifesta.