18.09.2017., 20:32
Izdvojeno 18.9.2017. - Tijelo sv. Leopolda B. Mandića u rodnom Herceg Novom
untitled-1-115
55 min
18.09.2017., 20:32
Tijelo svetog Leopolda Bogdana Mandića 75 godina nakon njegove smrti doneseno je u njegov rodni grad – Herceg Novi. Njegovo neraspadnuto tijelo u petak 15. rujna u popodnevnim satima u Park Boke donijeli su volonteri Croce Verde, u pratnji delegacije iz Padove, upravitelj svetišta sv. Leopolda Mandića u Padovi, fra Flaviano Gusella i provincijala Hrvatske kapucinske provincije fra Jure Šarčevića i gvardijana kapucinskog samostana u Padovi fra Marka Putina. Tijelo je ranije bilo u Zadru koji je bio prvo mjesto njegovog putovanja Jadranom, od 14. do 19. rujna. Uz pratnju crkvenih zvona, svečanu ulaznu procesiju predvodila je Bokeljska mornarica, a liturgiju dočeka predvodio je mjesni kotorski biskup mons. Ilija Janjić. &feature=youtu.be
Repriza: idući dan u 14:00
untitled-1-115
14.08.2025. 20:10

U slavonskobrodskoj župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Brodskom vinogorju održana je devetnica uoči svetkovine Velike Gospe.

14.08.2025. 20:10

U bazilici sv. Antuna na Svetom Duhu održao se svečani koncert Sveučilišnog orkestra ''Jan Pieterszoon Sweelinck'' iz Nizozemske. Ovaj orkestar osnovan je 1878. godine i smatra se najstarijim simfonijskim ansamblom u Amsterdamu.

13.08.2025. 20:10

Uoči svetkovine Velike Gospe održana je trodnevna duhovna obnova pod vodstvom p. Stjepana Ivana Horvata i fra Ante Vučkovića. Predslavitelj Euharistije podsjetio je kako i sama naša zahvalnost Bogu jest Njegov dar.

12.08.2025. 20:10

Župa sv. Franje Asiškog u Biloj kod Livna proslavila je svoj veliki jubilej – 100 godina postojanja – u ozračju zahvalnosti Bogu i svima koji su tijekom stoljeća gradili i čuvali vjeru u ovom kraju. Središnje euharistijsko slavlje predslavio je je mons.

12.08.2025. 20:10

Sestre klarise, zajedno s vjernicima koji rado dolaze u ovu crkvu, proslavile su svetkovinu svete majke Klare. Misno slavlje u Mikulićima, gdje se nalazi jedini samostan sestara klarisa u Zagrebu i Zagrebačkoj nadbiskupiji, predslavio je biskup Ivan Šaško.