19.06.2017., 22:47
Izdvojeno 19.6.2017. – Otvorenje muzejskog prostora u crkvi sv. Blaža
gfdgdgrdetgredtr
55 min
19.06.2017., 22:47
Otvoren je muzejski prostor uz crkvu sv. Blaža, koji će svojom sadržajem posjetitelje upoznati s bogatom poviješću ove znamenite zagrebačke crkve. Riječ je o desnom lađi uz svetište koji je bio zamišljen kao oratorij, a sada će primati posjetitelje željne informacija i podataka o jedinstvenom arhitektonskom izričaju ove crkve, pri čijoj je izgradnji inauguriran nacionalni crkveni stil te osebujnoj ličnosti Viktora Kovačića. Program je započeo polusatnim koncertom studenata Muzičke akademije, koji su izveli najpoznatije skladbe klasične umjetnosti. Novouređeni prostor otvorio je predstojnik Ureda za kulturna dobra Zagrebačke nadbiskupije mons. Nedjeljko Pintarić. &feature=youtu.be    
Repriza: idući dan u 14:00
gfdgdgrdetgredtr
27.08.2025. 20:10

 

Nakon 34 godine vjeroučiteljskog rada Milena Budimir odlazi u zasluženu mirovinu. Zahvalnicu za godine rada i širenja Evanđelja učenicima primila je iz ruku splitsko-makarskog nadbiskupa Zdenka Križića.

26.08.2025. 20:10

Sveti Ljudevit, francuski kralj koji je živio u 13. stoljeću, Gospodina je ljubio svim srcem, a kršćanske krjeposti nastojao živjeti na svim područjima svoga djelovanja. Bio je vladar koji je živio asketski, a osobitu naklonost iskazivao je siromašnima.

26.08.2025. 20:10

U crkvi sv. Šimuna u Zadru mons. Milan Zgrablić, nadbiskup zadarski, predslavio je Euharistiju prigodom blagoslova slike sv. Hedvige. Riječ je o djelu akademske slikarice Iris Mihatov Miočić koje će stajati uz svetičinu relikviju koja je u ovo svetište pristigla 2023.

25.08.2025. 20:10

Na Europski dan sjećanja na žrtve totalitarnih i autoritarnih režima nacizma, fašizma i komunizma, na Jazovki je održana Misa zadušnica za 814 ljudi koji su bačeni u tu žumberačku jamu tijekom Drugog svjetskog rata i nakon njega. Predslavio ju je zagrebački nadbiskup, mons.

23.08.2025. 20:10

Povodom Europskog dana sjećanja na žrtve svih totalitarnih režima u Memorijalnom centru „Groblje mira“ u Bilama, ispred crkve sv. Josipa Radnika, održana je svečana euharistija koju je predslavio fra Jozo Grbeš, provincijal Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja Blažene Djevice Marije.

22.08.2025. 20:10

U župi sv. Mateja u Gundincima 62. godinu zaredom brojni hodočasnici, ali i župljani, dolaze na svečanu proslavu Djevice siromaha. Djevičin kip u Gundince je stigao iz najvećeg marijanskog setišta u belgijskom Banneuxu. U tom se mjestu 1933.