20.07.2016., 13:03
Izdvojeno - 19.7.2016.
sveci-izlozba-5
55 min
20.07.2016., 13:03
Izložba ''Hrvatski sveci i blaženici u našem narodu'' koju organizira Galerija hrvatske sakralne umjetnosti 'Laudato' uz suorganizaciju Hrvatske dominikanske provincije i Udruge za promicanje znamenitih Križevčana “Dr. Stjepan Kranjčić”ove je godine započela u svibnju u Križevcima, a 13. srpnja otvorena je u Muzeju grada Trogira uoči blagdana prvog hrvatskog blaženika Trogiranina Augustina Kažotića gdje će biti do 4. kolovoza. Izložba s motivima hrvatskih svetaca i blaženika u tehnici akrilik na platnu djelo je hrvatskoga akademskog slikara Ante Mamuše.
Repriza: idući dan u 14:00
sveci-izlozba-5
01.07.2026. 20:10

Proslavljen je još jedan Papin dan. U dvorišnim prostorima Apostolske nuncijature u Zagrebu okupilo se mnoštvo biskupa, svećenika, redovnika i redovnica te drugih uzvanika. Na početku svečanog programa prisutnima se obratio i novi nuncij, mons. Leopoldo Girelli.

01.07.2026. 20:10

Stigao je hrvatski prijevod prve enciklike pape Lava XIV. ''Magnifica humanitas'', odnosno ''Veličanstveno čovještvo'', i to samo nešto više od mjesec dana nakon Papina predstavljanja u Vatikanu. Mons.

30.06.2026. 20:10

Mnoštvo hodočasnika svih generacija, a nadasve mladih, pohodilo je Sisak kako bi ispred Bazilike sv. Kvirina sudjelovali na još jednom – 8. Mladifestu Hrvatska.

29.06.2026. 20:10

Grad na Dunavu, simbol hrvatske snage, zajedništva i ponosa. Vukovar je mjesto koje čuva bogatu kulturnu baštinu, ali i trajno sjećanje na najteže trenutke novije hrvatske povijesti.

26.06.2026. 20:10

Posljednjeg petka u 9. sezoni emisije ''Izdvojeno'' pogledajte presjek svih naših ovogodišnjih reportaža iz hrvatskih župa. Iza nas su čak 33 različita portreta, na tisuće kilometara, sati i sati pripreme, snimanja, montaže...

26.06.2026. 20:10

Predstavljanje knjige ''Kontemplativne duhovne vježbe'' o. Franza Jalicsa, SJ, održalo se u Samostanu hercegovačkih franjevaca u Zagrebu.