02.11.2017., 19:51
Izdvojeno 2.11.2017. - Svetkovina Svetih Svetih u Požegi
untitled-2-70
55 min
02.11.2017., 19:51
Na svetkovinu Svih Svetih, 1. studenoga požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je središnje euharistijsko slavlje na glavnom požeškom groblju sv. Ilije. S njime su koncelebrirali župnici i župni vikari požeških župa kao i svećenici iz središnjih biskupijskih ustanova. Na početku misnog slavlja biskup je pozdravio nazočne svećenike, časne sestre i brojne vjernike. U mislima su nam i u srcima naši preminuli čija smrtna tijela leže na ovom i na drugim grobljima, a na poseban način naši hrvatski branitelji, pod čijim križem ovdje stojimo, rekao je biskup. Osvrnuvši se na vedri dan, kazao je da nas suncem obasjano plavo nebo, puno svjetla poziva da svoj sumorni pogled s grobova uzdignemo u nebo. Svetkovina svih svetih je dan kada nas Crkva podsjeća da nismo stvoreni za tamu i smrt, nego za svjetlo i proslavu. Želimo danas usmjeriti svoj pogled prema onima koje je Crkva proglasila svetima, ali i svima drugima koji pripadaju njihovu zajedništvu, te mu po molitvi pridružiti i sve naše preminule.  
Repriza: idući dan u 14:00
untitled-2-70
20.01.2023. 20:10

U Biskupskom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević primio je predsjednika Hrvatskog lovačkog saveza Ivicu Budora uz pratnju Branka Bertelovića, predsjednika Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije te drugih članova Saveza.

20.01.2023. 20:10

Emisija predstavlja crkvu i samostan svetog Mihovila u Zadru, dom franjevaca trećoredaca glagoljaša. U Zadru se ovo mjesto naziva i ispovjedaonicom grada i duhovna je oaza za Zadrane i brojne vjernike iz okolnih krajeva.

20.01.2023. 20:10

Emisija predstavlja crkvu i samostan svetog Mihovila u Zadru, dom franjevaca trećoredaca glagoljaša. U Zadru se ovo mjesto naziva i ispovjedaonicom grada i duhovna je oaza za Zadrane i brojne vjernike iz okolnih krajeva.

19.01.2023. 20:10

Treći ponedjeljak u siječnju naziva se ''Plavi ponedjeljak'' i proglašen je najdepresivnijim danom u godini. Ono što je činjenica jest podatak da u Hrvatskoj od depresije boluje oko 400 000 osoba.

19.01.2023. 20:10

Okrugli stol ''Zagrebačka katedrala nekoć, danas i sutra'' održan je u organizaciji Matice hrvatske i Društva povjesničara umjetnosti Hrvatske.

19.01.2023. 20:10

„Zašto sam ostao sam?” bila je tema susreta Hrvatskog nadzemlja. Predavač fra Ante Bešlić, na zanimljiv način okupljenima je istaknuo među ostalim i različite razloge zbog kojih netko ostaje sam, a jedan od njih su svakako i roditelji.