02.11.2017., 19:51
Izdvojeno 2.11.2017. - Svetkovina Svetih Svetih u Požegi
untitled-2-70
55 min
02.11.2017., 19:51
Na svetkovinu Svih Svetih, 1. studenoga požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je središnje euharistijsko slavlje na glavnom požeškom groblju sv. Ilije. S njime su koncelebrirali župnici i župni vikari požeških župa kao i svećenici iz središnjih biskupijskih ustanova. Na početku misnog slavlja biskup je pozdravio nazočne svećenike, časne sestre i brojne vjernike. U mislima su nam i u srcima naši preminuli čija smrtna tijela leže na ovom i na drugim grobljima, a na poseban način naši hrvatski branitelji, pod čijim križem ovdje stojimo, rekao je biskup. Osvrnuvši se na vedri dan, kazao je da nas suncem obasjano plavo nebo, puno svjetla poziva da svoj sumorni pogled s grobova uzdignemo u nebo. Svetkovina svih svetih je dan kada nas Crkva podsjeća da nismo stvoreni za tamu i smrt, nego za svjetlo i proslavu. Želimo danas usmjeriti svoj pogled prema onima koje je Crkva proglasila svetima, ali i svima drugima koji pripadaju njihovu zajedništvu, te mu po molitvi pridružiti i sve naše preminule.  
Repriza: idući dan u 14:00
untitled-2-70
12.11.2022. 20:05

Koncert u čast Pjesniku Gospodnjem – kantautoru duhovne glazbe Čedi Antoliću, održan je u prepunoj crkvi Kraljice Svete Krunice na zagrebačkim Ravnicama.

12.11.2022. 20:05

Zateknete li se kada u Župi svetog Ivana Nepomuka u Lučkom, velika je vjerojatnost da će vas pri dolasku dočekati srdačan osmijeh gospodina Stjepana Crnečkog. On je u toj župi zvonar i sakristan već punih pet desetljeća, a angažiran je i u drugim župnim aktivnostima.

12.11.2022. 20:05

Vlč. Dubravko Škrlin Hren predstavlja svoju župu svetog Ivana Nepomuka. Župa Stupnik – Lučko spominje se u najstarijem popisu župa Zagrebačke nadbiskupije iz 1334. godine kao župa sv. Jurja u Polju. Pod upravom isusovaca, u 17.

11.11.2022. 20:05

Izložba "Hrvatski sveci i blaženici u našem narodu" autorice Iris Mihatov Miočić otvorena je u Gradskoj loži na Narodnom trgu u Zadru.

11.11.2022. 20:05

Misijski centar Đakovačko-osječke nadbiskupije aktivno djeluje već 25 godina. Sve je započelo s najmlađima, točnije s djecom kojoj je s. Ignacija Ribinski bila vjeroučiteljica. Kasnije se to prenijelo na njihove roditelje, ali i sve ljude dobre volje.