24.06.2017., 11:09
Izdvojeno 23.6.2017. - Posveta hrvatskog naroda Bezgrešnom Srcu Marijinu na Udbini
udbina1
55 min
24.06.2017., 11:09
Bezgrešno Srce Marijino pobijedit će svako zlo, koliko god veliko beznađe bilo, središnja je poruka ohrabrujućeg molitvenog susreta održanog u Crkvi hrvatskih mučenika na Udbini u četvrtak 22. lipnja kada su svi prisutni i cijeli hrvatski narod posvećeni sigurnosti tog majčinskog srca. Ovih dana u Hrvatskoj je boravio svećenik Laurent Larroque, doktor biblijskih znanosti i predsjednik Svećeničkog marijanskog pokreta koji ima za cilj poticati na posvetu Marijinu srcu, kako bi nas ona, kao Isusa, uzela pod svoje krilo, čuvala od svakog zla, osobito od svih zabluda i kako bismo ostali vjerni Božjoj riječi i Crkvi kojoj pripadamo. Don Larroque, na Udbini je predvodio molitvu krunice i klanjanje te uputio ohrabrujuće riječi u propovijedi na svetoj misi. &feature=youtu.be  
Repriza: idući dan u 14:00
udbina1
23.08.2023. 20:10

Župa Kraljice mira u gradskom predjelu Stanovi u Zadru na blagdan svoje župne naslovnice i zaštitnice, Blažene Djevice Marije – Kraljice mira, u utorak 22. kolovoza proslavila je 40. godišnjicu posvete župne crkve Kraljice mira koja se nalazi u dekanatu Zadar – Istok.

22.08.2023. 20:10

U ponedjeljak 21. kolovoza u svim župama Požeške biskupije slavi se blagdan Gospe Voćinske, a vjernici iz župa Katedralnog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata hodočastili su toga dana u Voćin.

21.08.2023. 20:10

 

Pogledajte koji su događaji obilježili ovaj dan.

19.08.2023. 20:10

U godini kada se obilježava 650.

17.08.2023. 20:10

Blagdan sv. Roka svečano je proslavljen u župi sv. Roka u Bibinjama. Koncelebrirano misno slavlje u crkvi sv. Roka koja je nekad bila bibinjska župna crkva, potom i procesiju s kipom sv. Roka kroz mjesto, predvodio je zadarski nadbiskup, mons. Milan Zgrablić.

17.08.2023. 20:10

Na svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije, obitelji s brojnom djecom iz župa Požeške biskupije trinaesti put hodočastile su u Voćin. Središnje euharistijsko slavlje u bazilici je predslavio požeški biskup Antun Škvorčević.