25.08.2017., 17:44
Izdvojeno 24.8.2017. - Svetište Predragocjene Krvi Kristove u ludbreg
bez-naslova-9
55 min
25.08.2017., 17:44
Već više od 600 godina štuje se Presveta Krv Kristova u Ludbregu. Ludbreg je hrvatsko Euharistijsko svetište Predragocjene Krvi Kristove, jedino i jedinstveno u Hrvatskoj, a među rijetkima koje je utemeljeno pismenim ukazom samog Svetog Oca. Bulom pape Leona X, izdanom 1513. godine priznata je i potvrđena čudesna pojava Presvete Krvi Kristove u Ludbregu. 1411.godine Krist je jasno očitovao svoju prisutnost u Svetoj Euharistiji. Tada je tijekom jedne Svete Mise, nakon lomljenja hostije na tri dijela potekla prava krv koja se ondje kao relikvija čuva već više od 6. stoljeća i kojoj se vjernici sa svih strana svijeta dolaze pokloniti, a posebno svake prve nedjelje u rujnu. &feature=youtu.be  
Repriza: idući dan u 14:00
bez-naslova-9
07.03.2025. 20:50

Panel-konferencija ''(Auto)destrukcija kockanja'' o ovisnosti o kockanju održana je u crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Sigetu.

06.03.2025. 20:10

Jesu li mladi doista indiferentni prema svojoj vjeri ili im nešto nedostaje? Zašto ih nakon sakramenta Svete potvrde sve rjeđe viđamo u crkvi, ili to nije baš tako? Što možemo učiniti za njih kako bismo svi zajedno ojačali kao zajednice vjernika?

06.03.2025. 20:10

Na početku misnoga slavlja okupljene je vjernike podsjetio na značenje korizme progovorivši o postu, molitvi i djelima milosrđa.

06.03.2025. 20:10

Prošlo je već 60 godina otkako je časni sluga Božji, otac Ante Antić, otišao Gospodinu u zagrljaj. Na njegov spomendan u prepunoj crkvi Majke Božje Lurdske u Zagrebu proslavljena je svečana sveta Misa koju je predslavio požeški biskup Ivo Martinović.

05.03.2025. 20:50

Blagoslov novog apostolskog centra Klanjateljica Krvi Kristove okupio je brojne vjernike. Sestre su otvorile dječji vrtić, dom za studente i hostel, želeći pružiti duhovnu i materijalnu podršku zajednici. Novi centar postat će mjesto molitve, odgoja i susreta za sve koji traže duhovni rast.

05.03.2025. 20:50

 

Pokorničko bogoslužje u Rimu započelo je u crkvi svetog Anselma procesijom prema bazilici svete Sabine, u kojoj je svečano euharistijsko slavlje s obredom blagoslova i pepeljenja predslavio kardinal Angelo De Donatis.