29.08.2016., 20:00
Izdvojeno - 26.8.2016. - Gradnja Crkve blaženoga Alojzija Stepinca na zagrebačkoj Savici
gradnjacrkve
55 min
29.08.2016., 20:00
U zagrebačkom kvartu Savica godinama se čeka gradnja Crkve hrvatskoga nadbiskupa, kardinala, blaženika Alojzija Stepinca. Župa je osnovana 1999. godine, a nema primjerenog prostora za služenje Svete Mise, okupljanje ljudi. Tako je kao pomoćna lokacija poslužila i Osnovna škola Jure Kaštelana. Grad Zagreb izdao je lokacijsku dozvolu za gradnju Crkve 9. kolovoza 2016. godine. Dozvola je nepravomoćna dok traje rok za žalbe. Nakon isteka roka, čeka se rješenje Ministarstva graditeljstva. Javnost je u posljednje vrijeme mogla susresti mnoge argumente i protuargumente. Posebno na relaciji župa – inicijativa ''Čuvajmo naš park''. Pitali smo stanare i stanarke o čemu je riječ?
Repriza: idući dan u 14:00
gradnjacrkve
25.05.2023. 20:10

Zagrebačka Župa Majke Božje Lurdske i Udruga za očuvanje planeta ”I stvori Bog zemlju“ organizirale su tribinu o očuvanju bioraznolikosti u prirodi, u sklopu obilježavanja Tjedna Laudato Si, Međunarodnog dana biološke raznolikosti i Dana prirode u Republici Hrvatskoj.

25.05.2023. 20:10

''Zlatna Kraljica: Ukazanja Majke Božje u Roženici'' autora dr. Josipa Mužića predstavljena je u dvorani ''Vijenac'' Nadbiskupijskoga pastoralnoga instituta u Zagrebu.

24.05.2023. 20:10

Već treću godinu u crkvi Svetog Duha u Splitu održava se Trajno euharistijsko klanjanje. Započelo je kada je o. Justo Lo Feuda, član francuske družbe Misionari Presvete euharistije iz Argentine, posjetio Hrvatsku te okupio vjernike koji su započeli s ovom pobožnošću.

24.05.2023. 20:10

Pripreme za molitveni dan "Progledaj srcem: Neka vatra siđe", koji će se održati 27. svibnja u rasprodanoj Areni Zagreb, u punom su jeku.

24.05.2023. 20:10

Humanitarni trokut turnir u nogometu održat će se na gradskom nogometnom stadionu “Varaždin” u četvrtak 25. svibnja 2023. u 15 sati.

24.05.2023. 20:10

U dvorani ''Vijenac'' Nadbiskupijskog pastoralnog instituta u Zagrebu, u utorak 23. svibnja, zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša dodijelio je diplome o postignutoj svećeničkoj spremi polaznicima Đakonske pastoralne godine.