IZDVOJENO

13.02.2024., 20:10
Koji je stvarni izazov korizme?
55 min
13.02.2024., 20:10

Katekizam Katoličke crkve ističe da je smisao pustinje odricanje od Sotone. Postoje vjernici i svećenici kojima spomen Sotone nije blizak i izbjegavaju ga. No, Isusa je napastovao Zli. Za početak korizme, kroz razgovor u emisiji gledatelje priprema p. Sebastian Šujević, provincijal Hrvatske pokrajine Družbe Isusove. Govorit će o tome treba li sa Zlim ''komunicirati'', raspravljati, dokazivati mu što i pridavati mu pažnju. Pojasnit će kako tjelesni post može jačati duhovni život i zašto nam je bliži Isus Patnik od Krista Uskrsnuloga.  

Repriza:
Dan nakon emitiranja u 14:10 i 05:30
09.05.2026. 20:10

U ozračju pjesme, molitve, osmijeha djece i zajedništva tisuća okupljenih građana održan je jedanaesti zagrebački Hod za život obitelj i Hrvatsku.

09.05.2026. 20:10

Proslavljen je rođendan bl. Alojzija Stepinca. Svetu je misu u Krašiću, u koncelebraciji s vojnim ordinarijem u miru, mons. Jurjem Jezerincem, župnikom Vučakom i brojnim svećenicima predslavio domaći sin, varaždinski biskup u miru, mons. Josip Mrzljak.

08.05.2026. 20:10

Unatoč početnjim nesigurnostima, Ksenija Abramović, na ovaj je poziv ipak odgovorila s - „Evo me!“. Vjerovala je, usprkos brojnim pitanjima I neizvjesnostima, da će Bog ipak – na koncu sve okrenuti na dobro – i učiniti velika djela, kao što uvijek i čini.

08.05.2026. 20:10

Ovoga petka vodimo vas u Popovaču gdje ćemo predstaviti Župu sv. Alojzija Gonzage. Upoznajte povijest ove župe koja je posebno prepoznatljiva po prekrasnoj župnoj crkvi te saznajte kako život ove župne zajednice izgleda u današnjici. 

07.05.2026. 20:10

Predstavljen je program obilježavanja  81. godišnjice Bleiburške tragedije i Križnog puta hrvatskog naroda u svibnju 1945. Dana 13. svibnja održat će se komemorativna akademija povodom tog događaja.

07.05.2026. 20:10

Više od 80 % djece od 10 do 16 godina svakodnevno koristi pametni telefon za pristup internetu, a njih 60 % pokušalo je smanjiti vrijeme provedeno na internetu, ali u tome nije uspjelo, što upućuje na gubitak samokontrole i potrebu za većom podrškom roditelja i škole.