VIJESTI IZ SVETE ZEMLJE

07.11.2023., 21:00
Molitva za mir u svim svetištima u Svetoj Zemlji
15 min
07.11.2023., 21:00

Emisija donosi izvještaj o sve intenzivnijoj molitvi za mir u svim svetištima u Svetoj Zemlji. Jeruzalemski latinski patrijarh, kardinal Pierbattista Pizzaballa, slavio je blagdan Marije Kraljice Palestine moleći za mir i pomirenje zajedno sa skupinom lokalnih hodočasnika volontera, među kojima je nazočan bio i župnik iz Gaze. U Jeruzalemu franjevci su organizirali molitvu duž Via Dolorosa sa svim redovničkim predstavnicima u zajedništvu s Papom. I pored smanjenog broja hodočasnika, nazaretsko svetište ostaje aktivno. Rektor i sjemeništarci patrijarhalnog sjemeništa u Beit Jali pridružuju se Papinoj molitvi za mir i postu.

Repriza:
čet 18:00, ned 12:15 / pet 01:45
30.06.2026. 21:00

SVETI IVAN KRSTITELJ – BOŽJI DAR LJUDIMA 

Katolici diljem svijeta i braća franjevci Kustodije Svete Zemlje proslavili su nedavno svetkovinu svetog Ivana Krstitelja, slavljem koje je održano na planinama Ain Karema.

LATINSKI I PRAVOSLAVNI PATRIJARH U POSJETU GAZI

23.06.2026. 21:00

Braća franjevci iz Svete Zemlje su 12 i 13. lipnja , zajedno s mjesnim vjernicima, svečano proslavili blagdan svetog Antuna, zaštitnika siromaha, propovjednika, i Kustodije Svete Zemlje.

16.06.2026. 21:00

 

LJETNI KAMP “MLADI ISUSOVE DOMOVINE”

Generalno tajništvo Mladeži Isusove zemlje organiziralo je kamp za mlade u grkokatoličkoj crkvi u Beit Sahouru, s ciljem promišljanja o osjećaju odgovornosti i pripadnosti, živom vjerom i obnovljenom vizijom stvarnosti.

09.06.2026. 21:15

POHOD BLAŽENE DJEVICE MARIJE

26.05.2026. 21:00

ĐAKONSKO REĐENJE SINA SVETE ZEMLJE
U noći molitvenog bdjenja, zajednica iz Nazareta okupila se u pripremi za proslavu svetkovine Pedesetnice i u zagovoru za đakonsko ređenje Diaba Roshrosha, franjevca Reda manje braće.

 

19.05.2026. 21:00

PROCESIJA U ČAST MAJCI BOŽJOJ KARMELSKOJ 
U Haifi je tisuće vjernika sudjelovalo u procesiji iz ljubavi i odanosti prema Majci Božjoj Karmelskoj. Tijekom mjeseci patnje uslijed rata i nakon toga, Djevica Marija uvijek tješi svoju voljenu djecu.