Susret u Riječi

03.07.2023., 16:15
Pejo Šimić
45 min
03.07.2023., 16:15

Gost emisije je književnik Pejo Šimić. Još kao srednjoškolac objavljivao je pjesme u desetak listova u BiH i Hrvatskoj, a za svoj pjesnički rad više puta je nagrađivan. Njegovo pjesništvo posebno je zaživjelo devedesetih godina, u vrijeme Domovinskog rata u zbirci "Zov Hrvata bosanskog Posavlja" koja u samo sedam mjeseci doživljava četiri izdanja. Kako su se povećavale rane i bol hrvatskog naroda tako je sazrijevao i Šimić kao pjesnik. Njegove zbirke protkane su s četiri prepoznatljive niti ljubavi: prema Bogu, domovini, ženi i majci. U emisiji će govoriti o svojoj životnoj sudbini nakon što je morao napustiti rodnu Foču, te o poeziji koju piše.

Repriza: Utorkom u 00:15, srijedom u 13:10, četvrtkom u 03:00 i petkom u 09:15
13.07.2026. 16:10

Gošća emisije je Ksenija Abramović, utemeljiteljica Laudato televizije, koja će predstaviti svoju novu knjigu ''Evo me – svjedočanstvo vjere na putu malih koraka''.

06.07.2026. 16:10

U emisiji ponovno gostuje Nevenka Nekić, hrvatska književnica, profesorica, scenaristica i publicistica. Autorica je brojnih romana, eseja i dokumentarnih filmova, a za svoj je dugogodišnji rad na području književnosti, kulture i obrazovanja primila niz uglednih priznanja.

15.06.2026. 16:10

U emisiji gostuje fra Miljenko Stojić, franjevac Hercegovačke franjevačke provincije, književnik, novinar i teolog. Rođen je 1960. godine u Dragićini kod Čitluka, a studij filozofije i teologije završio je u Zagrebu, Sarajevu i Jeruzalemu te magistrirao kršćansku duhovnost u Rimu.

01.06.2026. 16:10

Gošća emisije je Sanda Ham, ugledna hrvatska jezikoslovka i redovita profesorica iz Osijeka.

25.05.2026. 16:10

Mirjana Matijević-Sokol hrvatska je povjesničarka i sveučilišna profesorica specijalizirana za srednjovjekovnu povijest, s posebnim naglaskom na djelovanje Tome Arhiđakona i salonitansku povijest.

18.05.2026. 16:10

Božidar Petrač hrvatski je književni povjesničar, kritičar, antologičar, prevoditelj i pjesnik rođen 1952. u Zagrebu.