VIJESTI IZ SVETE ZEMLJE

12.11.2024., 21:00
Sjetimo se naših najmilijih koji su nas napustili s nadom u uskrsnuće!
15 min
12.11.2024., 21:00

U Vijestima iz Svete Zemlje donosimo:

  • iz Betlehema je Zaklada Ivana Pavla II., u suradnji sa Zakladom Katolička akcija, organizirala duhovnu večer koju je animirao zbor: "Glas anđela"
  • dana 2. studenog vjernici katolici latini okupili su se u crkvi Presvetog Spasitelja u Jeruzalemu kako bi se spomenuli vjernih pokojnih
  • Vikarijat sv. Jakova, za katolike hebrejskog govornog područja, otvorio je pastoralnu godinu svetom Misom i koncertom na temu nade
  • latinska župa u Jeruzalemu organizirala je konferenciju za podizanje svijesti kako bi istaknula važnost rane dijagnoze raka dojke
  • kardinal Pierbattista Pizzaballa govori nam o današnjoj situaciji u Gazi i na Zapadnoj obali razmatrajući posljedice 7. listopada 2023. s gledišta Katoličke crkve.
Repriza:
Četvrtak 18:00, nedjelja 12:15 / petak 01:45
03.06.2025. 21:00

 U emisiji Vijesti iz Svete Zemlje vidjet ćemo kako je proslavljena svetkovina Uzašašća Gospodinova te svečano obilježena 30. godišnjica glazbenog Instituta Magnificat koji pohađaju talentirani mladi glazbenici.

27.05.2025. 21:15

U Vijestima iz Svete Zemlje vidjet ćemo kako su u Nazaretu i Jeruzalemu proslavljene svete Mise zahvalnice za papu Lava XIV. Na 1700. obljetnicu Nicejskog sabora Jeruzalemske crkve ujedinile su se u molitvi za sve koji danas čuvaju vjeru i svetišta u Svetoj Zemlji.

20.05.2025. 21:00

U Vijestima iz Svete Zemlje vidjet ćemo kako Katolička crkva proživljava trenutke velike radosti i nade s novim papom Lavom XIV. O svojem iskustvu sudjelovanja u nedavnim konklavama govori latinski jeruzalemski patrijarh Pizzaballa.

13.05.2025. 21:15

U Vijestima iz Svete Zemlje vidjet ćemo kako je proslavljena svetkovina Našašća Sv. Križa u Jeruzalemu. Nedavno je održana i tradicionalna procesija u čast Blažene Djevice Marije u Haifi.

13.05.2025. 21:00

U  emisiji Vijesti iz Svete Zemlje vidjet ćemo kako je proslavljena svetkovina Našašća sv. Križa u Jeruzalemu.

06.05.2025. 21:15

U Svetoj Zemlji, kao i diljem svijeta, za preminulog papu Franju slavljene su svete Mise zadušnice u Jeruzalemu, Nazaretu i Betlehemu. Bili su to trenutci snažnog zajedništva između mjesnih vjernika i sveopće Crkve.