Izdvojeno

02.05.2025., 20:10
Župa Bezgrešnog Srca Marijina (Gospe Fatimske), Split – Škrape
55 min
02.05.2025., 20:10

U emisiji predstavljamo Župu Prečistog srca Marijina (Gospe Fatimske) koja je osnovana na Veliku Gospu 1966. godine u Splitu. Župnom crkvom novoosnovane župe proglašena je javna kapela u tada novom samostanu časnih sestara dominikanki na Škrapama, a i danas je situacija u vezi s tim pitanjem nepromijenjena, dok se broj vjernika povećao. Duhovni život ovdje je snažan kroz djelovanje raznih zajednica, a pobožnost Blaženoj Djevici Mariji živa je i jaka. U župi djeluje i nekoliko zborova, redovito se organiziraju hodočašća, a mlade, uz duhovne sadržaje, okuplja i sport.  

Repriza:
dan nakon emitiranja u 14:10 i 05:30
10.11.2026. 20:10

Uoči Dana sjećanja razgovaramo o tome kako različite generacije doživljavaju Domovinski rat, gdje su granice između herojskih narativa i bolnih istina, kako su osobne priče branitelja i civila pronašle put do stotina tisuća gledatelja te zašto su brojni ratni zločini i

05.11.2026. 20:10

U organizaciji zagrebačke Župe sv. Franje Ksaverskoga održano je predavanje o pastoralnoj konstituciji Drugog vatikanskog koncila o crkvi u suvremenom svijetu “Gaudium et spes”. Predavač je bio pročelnik katedre za moralnu teologiju zagrebačkog KBF-a, prof. Tonči Matulić.

19.11.2025. 20:10

U sklopu obilježavanja Dana sjećanja, u zagrebačkoj crkvi Svete Mati Slobode služena je sveta misa posvećena žrtvama Vukovara i Škabrnje te svim žrtvama Domovinskog rata.

19.11.2025. 20:10

Pukovnik u miru Mate Buljubašić, dozapovjednik prve samostalne satnije 4. brigade, gostuje ove srijede u Izdvojenom.

19.11.2025. 20:10

Program obilježavanja 10. obljetnice Crvene srijede i 60. obljetnice deklaracije ''Nostra aetate'' održan je u Hrvatskom saboru, u organizaciji zastupnice Marijane Petir.

19.11.2025. 20:10

Hrvatska Noć najveći je koncert Hrvata izvan domovine. Godinama je najpopularnije događanje naših ljudi u inozemstvu, okuplja najviše pjevača, gostiju i medija. Dana 15.