IZDVOJENO

20.10.2023., 20:10
Župa Presvetog Trojstva, Zagreb-Prečko
55 min
20.10.2023., 20:10

U emisiji će se predstaviti Župa Presvetog Trojstva iz zagrebačke četvrti Prečko. Kardinal Franjo Šeper je 1966. godine izdao dekret o osnivanju nove župe u tadašnjem Novom Španskom. Svete Mise u početku su se slavile u kući Nikole Matošića, a 1976. nadbiskup zagrebački Franjo Kuharić blagoslovio je novosagrađenu župnu crkvu. Dozvola za izgradnju dobivena je uz zahtjev tadašnjih vlasti da sakralna građevina što manje sliči na crkvu, pa iz tog razlog nema toranj niti zvonik. No župa Prečko danas živi punim plućima. Može se pohvaliti iznimnim bogatstvom vjere i župnog pastorala, kao i uređenim vanjskim prostorom crkve koji poput male oaze pobuđuje mir i potiče na molitvu. 

Repriza:
Dan nakon emitiranja u 14:10 i 05:30
Fotogalerija
09.07.2021. 20:00

Caritas Zagrebačke nadbiskupije organizacija je koja u Hrvatskoj najviše svojih stručnih zaposlenika uključilo u projekt 'Skrb temeljena na znanjima o traumi', koji je financiran sredstvima Europske unije, a provodi ga tim SOS Dječje selo Hrvatska.

08.07.2021. 20:00

U samostanu blažene Ozane Kotorske u Zagrebu održano je predstavljanje zbornika 'Blažena Ozana Kotorska. Žena susreta s Bogom i čovjekom'. Zbornik radova s međunarodnog studijskog dana predstavljen je uoči 450. obljetnice blaženičine smrti.

08.07.2021. 20:00

Peti međunarodni evangelizacijsko-hagioterapijski susret okupio je brojne polaznike hagioterapije.

08.07.2021. 20:00

Emisija 'Izdvojeno' pet dana u tjednu donosi aktualne teme iz života Crkve, priča neispričane priče o ljudima, zajednicama i brojnim drugim primjerima koji potiču na dobro i bude nadu u čovjeku.

08.07.2021. 20:00

Prošlo je 50 godina od prvog tiskanog primjerka vjerskog mjesečnika 'Naša ognjišta'. Pola stoljeća otkako su u rukama vjernih čitatelja šire riječ Božju u mnoge hrvatske domove.

07.07.2021. 20:00

61. glazbene večeri u Sv. Donatu svečano su otvorene na forumu u središtu Zadra. Simfonijski orkestar HRT-a, pod ravnanjem Ivana Huta, i solist Lovro Marušić, izveli su klavirski koncert Borisa Papandopula povodom 30. obljetnice smrti tog velikog skladatelja.