Izdvojeno

18.04.2025., 20:10
Župa sv. Petra i Pavla, Zagreb – Bešići
55 min
18.04.2025., 20:10

Predstavljamo zagrebačku Župu sv. Petra i Pavla, Bešići, koja se smjestila podno Medvednice, a pripada naselju Gračani. Brojčano manja, ali snažno povezana zajednica vrijednih župljana ovdje pokreće brojne inicijative i održava bogatstvo pastoralnog života. Jedna od zanimljivosti ove župe jest da je stari mlin na potoku Bliznecu pretvoren u župnu crkvu, a mlinski kamen, kao jedini ostatak nekadašnjeg mlina, i danas se nalazi ispod oltara crkve. Još jedna posebnost jest križni put na Šumskoj stazi u Parku prirode Medvednica, gdje se tradicionalno svake godine na Veliki petak održava križni put za osobe s invaliditetom.

Repriza:
Drugi dan u 14:00 i 05:30
05.11.2026. 20:10

U organizaciji zagrebačke Župe sv. Franje Ksaverskoga održano je predavanje o pastoralnoj konstituciji Drugog vatikanskog koncila o crkvi u suvremenom svijetu “Gaudium et spes”. Predavač je bio pročelnik katedre za moralnu teologiju zagrebačkog KBF-a, prof. Tonči Matulić.

25.11.2025. 20:10

Uoči blagdana svetog Krševana zadarski nadbiskup, mons. Milan Zgrablić, predslavio je svečano misno slavlje u katedrali sv. Stošije u Zadru. Sveti Krševan ranokršćanski je mučenik iz 4. stoljeća i zaštitnik grada Zadra već 14. stoljeća, od 649. godine kada su njegove relikvije donesene u Zadar.

25.11.2025. 20:10

Prošlo je 1700 godina otkako je nastalo Nicejsko vjerovanje. Taj spomen utkan je u ovu Jubilejsku godinu. Kako je nastalo to Vjerovanje koje Crkva i danas moli? U kakvog su Boga vjerovali prvi kršćani, svjedoci povijesnog Isusa iz Nazareta?

25.11.2025. 20:10

Što znači biti svećenik, što je identitet svećenika i koje su pravne norme koje kandidat mora zadovoljiti kako bi pristupio sakramentu Svetog reda. O tome govori knjiga ''Postati svećenik'' autora vlč.

24.11.2025. 20:10

Trećina učenika osmih razreda šalje seksualne sadržaje poznatim osobama pod ucjenom ili pritiskom, a svako treće dijete u osmom razredu prima seksualizirane poruke od osobe koju poznaje. Dio je to rezultata nacionalnog istraživanja koji su početkom ovog mjeseca predstavljeni javnosti. 

24.11.2025. 20:10

Zaklada “Biskup Josip Lang“ organizirala je humanitarni koncert na kojem je nastupio poznati autor i izvođač duhovne glazbe, dubrovački tenor Stijepo Gleđ Markos.