Izdvojeno

27.12.2024., 20:10
Župa sv. Stjepana pod Borovima te Samostan i crkva sv. Frane na Obali
55 min
27.12.2024., 20:10

U emisiji predstavljamo splitsku Župu sv. Stjepana pod Borovima koja je osnovana 1967. godine te Samostan i crkvu sv. Frane na Obali. Župa je povjerena franjevcima konventualcima, a naslovnik župe je sveti Stjepan “pod Borovima”, da se tako počasti uspomena na benediktinski samostan iz 11. stoljeća po kojemu je Sustjepan dobio ime. U srednjovjekovnim dokumentima samostan se, naime, nazivao “Sveti Stjepan pod Borovima”. 

Budući da se crkva svetog Frane nalazi u središtu Splita, posjećuju je brojni turisti, dok u crkvi sv. Stjepana, zbog atraktivne lokacije, mnogi žele sklopiti sakrament Ženidbe.

Repriza:
Drugi dan u 14:00 i 05:30
31.03.2025. 20:10

Održan je Križni put za katoličke vjernike pripadnike Hrvatske vojske i policije uz sudjelovanje pripadnika Oružanih snaga RH, Ministarstva obrane i Ministarstva unutarnjih poslova, kadeta Hrvatskog vojnog učilišta i polaznika Policijske akademije, vatrogasaca, pripadni

29.03.2025. 20:10

Nadbiskupijska razina Vjeronaučne olimpijade – natjecanja iz Vjerona

29.03.2025. 20:10

Županijsko natjecanje iz Vjeronauka za učenike osnovnih i srednjih š

28.03.2025. 20:10

Predstavljamo Župu svete Stošije u Biogradu na Moru, gdje je okupljena zajednica vjernika koji baštine crkvenu tradiciju, ali istovremeno niču ovdje i nove molitvene zajednice. U župi su aktivne bratovštine i tijekom godine se održava više procesija.

28.03.2025. 20:10

Suzana Vrhovski – Peran u svome će trećem mandatu nastaviti voditi Hrvatsko društvo katoličkih novinara, odlučeno je većinom glasova na godišnjoj skupštini Društva. Potpredsjednik ostaje Neno Kužina, a funkciju tajnice i dalje će obnašati Marija Belošević.

27.03.2025. 20:10

Povodom obilježavanja Dana Downova sindroma, Zaklada ''Sveti Dominik Savio'' predstavila je slikovnicu ''Kako je Maro pomirio vrijeme'', jedinstveno izdanje koje je oslikao mladić s Downovim sindromom, Ivan Crnoja.