Svetište Gospe Sinjske priprema se za proslavu Svetkovine Velike Gospe
Brojne hodočasnike koji će ovih dana posjetiti sinjsko svetište očekuje bogat duhovni program.
6. kolovoza započinje devetnica Velikoj Gospi u kojoj će sudjelovati brojni hodočasnici iz Hrvatske i inozemstva, kako bi se pripremili za jednu od najvećih marijanskih svetkovina.
- Zanimljivo je da su mise zornice, sve više posjećene jer to su upravo mise na koje hodočaste Gospini štovatelji iz mjesta Cetinske krajine. Mnogi u 4 sata ujutro ustaju da bi krenuli pješice iz svoga mjesta ovdje u svetište, tako 9 dana - rekao je za Laduato TV fra Antonio Mravak, župnik župe Gospe Sinjske
U sklopu devetnice tradicionalno se održavaju i koncerti. Uz glazbeno-scenski spektakl “Ususret Majci”, na kojem nastupaju poznati izvođači duhovne glazbe, neizostavan je dio programa i koncert klapskih pjesama posvećenih Blaženoj Djevici Mariji.
- Već je tradicija da se ususret blagdanu Velike Gospe ovdje okupljaju i klape muške i ženske, ne samo iz Dalmacije, nego i sa sjevera hrvatske. Ove godine posebni gosti bit će skupina „Čuvarice” iz Rame. Ovogodišnji 17. Festival marijanskih klapskih pjesama - Klape Gospi Sinjskoj održat će se 6. kolovoza u 20:30 sati u bazilici Čudotvorne Gospe Sinjske - rekao je fra Antonio.
Ove godine franjevačka obitelj obilježava 800. obljetnicu smrti svetoga Franje Asiškoga. Tim će povodom Sinj pohoditi i fra Massimo Fusarelli, generalni ministar Reda manje braće.
- Za nas kao fratre ovoga samostana i svetišta, iznimna je čast da će nam 14. kolovoza doći generalni ministar Reda manje braće, fra Massimo Fussarelli koji će biti u svetištu 14. i 15. kolovoza. On će 14. kolovoza navečer predslaviti Misu vigiliju i 15. kolovoza bit će sa hodočasnicima, našim nadbiskupom, mons. Zdenkom Križićem u procesiji - naglasio je fra Antonio.
Svi će se sadržaji uoči Velike Gospe sjediniti u središnjoj proslavi 15. kolovoza, kada se u Svetištu Gospe Sinjske očekuje brojno mnoštvo.