Treći vikend TFA Dubrovačke biskupije: 'Mjesto i pripadnost animatora u zajednici'
Rad u malim skupinama obuhvaćao je temu obitelji s ciljem poboljšanja odnosa unutar te zajednice, a ostale radionice obrađivale su pitanje područja djelovanja animatora.

Treći vikend temeljne formacije animatora devete generacije održavao se od 26. do 27. ožujka. Na vikendu je ukupno sudjelovalo petnaest polaznika škole animatora i dvadeset animatora instruktora i specijalaca Dubrovačke biskupije. Vikend se opet izveo u online obliku zbog nepogodne epidemiološke situacije, piše Dubrovačka biskupija.
Tema vikenda bila je 'Mjesto i pripadnost animatora u zajednici'. Obrađena je radom u malim skupinama, interaktivnim radionicama, zabavnim i molitvenim dijelovima koje su osmišljavali i izvodili animatori Dubrovačke biskupije. Na vikendu je bio naglašen rad u skupini i postizanje suglasja među većim brojem ljudi.
Rad u malim skupinama obuhvaćao je temu obitelji s ciljem poboljšanja odnosa unutar te zajednice, a ostale radionice obrađivale su pitanje područja djelovanja animatora. Program je završio molitvom u subotu navečer, a zajednička Misa zbog epidemiološke situacije nije slavljena. Sudionicima je predloženo da prate Misu za mlade putem prijenosa uživo, koja se slavi svakog ponedjeljka u 20:00 sati, u crkvi sv. Vlaha.
Temeljna formacija animatora održava se u organizaciji Vijeća za mlade Dubrovačke biskupije, Ureda za mlade Hrvatske biskupske konferencije te Salezijanske obitelji.