Jazovka: Biskup Kovač pozvao na molitvu ''za ozdravljenje sjećanja''
Mons. Kovač naglasio je kako ne treba hraniti mržnju, ali treba priznati kosti ubijenih.
Biskup Marko Kovač predslavio je jučer, kod jame Jazovke na Žumberku, svetu Misu zadušnicu za sve koji su ondje izgubili svoj zemaljski život, prenosi IKA.
– Za kršćanina kost nije samo ostatak prošlosti, ona je znak budućnosti, zrno položeno u zemlju, obećanje koje čeka svoje ispunjenje. Te kosti naše braće i sestara, Hrvata, nisu bile predodređene za vječni zaborav. One su predodređene za uskrsnuće tijela; jer ono što čovjek skriva, Bog pamti, ono što čovjek želi izbrisati, Bog upisuje u dlan svoje ruke – kazao je u propovijedi pomoćni biskup zagrebački.

Istaknuo je kako okupljanje hodočasnika nije nadahnuto time da bi se preuzelo mjesto Boga, jer konačan sud pripada Onomu koji ''vidi ono što ni jedan čovjek ne može vidjeti".
Mons. Kovač nadalje je naglasio kako ne treba hraniti mržnju, ali treba priznati kosti ubijenih... "sačuvati uspomenu, a pritom ne izgubiti vlastitu dušu". Također je istaknuo kako treba moliti za ozdravljenje sjećanja jer postoje rane koje ne krvare na tijelu, ali krvare u srcima ljudi, obitelji i naroda.
– Zato se spominjemo mrtvih, ali naviještamo život; imenujemo zlo, ali vjerujemo u pobjedu dobra; gledamo kosti, ali ispovijedamo uskrsnuće tijela; plačemo nad ljudskom okrutnošću, ali uzdamo se u Božje milosrđe – u milosrđe Krista, koji nas je spasio, koji nas je otkupio – zaključio je biskup Kovač.