Započeo osmi Mladifest u Sisku

Započeo osmi Mladifest u Sisku

Program Mladifesta možete uživo pratiti i putem Laudato televizije. 

Autor
Laudato/L.M.
Fotograf
Mediji Sisačke biskupije/Stjepan Vego
Objavljeno:
 
27.06.2026 07:40

 

Pod geslom: „Tako, Sin Čovječji gospodar je subote!“ (Mk 2,28) jučer je, u Sisku, započeo još jedan, osmi po redu, Mladifest Hrvatska. Događaj, koji okuplja mlade iz cijele Hrvatske, održava se u organizaciji Marijine legije iz Petrinje, Sisačke biskupije te Župe sv. Kvirina - izvještava Medijski ured Sisačke biskupije. 

Ovogodišnji susret otvorio je pokretač Mladifesta u Hrvatskoj Vlado Sučec, a okupljene su pozdravili povjerenik za pastoral mladih Sisačke biskupije Marijan Štingl te rektor bazilike sv. Kvirina Robert Jakica.

Uslijedio je nastup grupe Zanas te svjedočanstva Marka Matijaševića iz Zajednice Eho i Ivića i Ksenije Pašalić iz Zaklade Rhema. Prvu katehezu održao je vlč. Ivan Benaković, koji će tijekom sva tri dana s okupljenima promišljati o temi ovogodišnjeg gesla.

Euharistiju je predslavio sisački biskup Vlado Košić. Program prvog dana završen je koncertom duhovne glazbe molitvene zajednice Dom molitve iz Slavonskog Broda. 

Program Mladifesta možete uživo pratiti i putem Laudato televizije. 
 

Fotogalerija

Jeste li ovaj mjesec uplatili za Laudato TV? Znate li da naš rad ovisi gotovo isključivo od donacija dobrih ljudi? Pridružite nam se u Klubu prijatelja!

Još iz rubrike: Hrvatska

Još iz rubrike: