Svečana izvedba predstave „Krunidba“ u Botincu

Svečana izvedba predstave „Krunidba“ u Botincu

U organizaciji Župe sv. Stjepana Prvomučenika te udruga Hodočasnika Botinec i Nanovo rođeni održava se predstava „Krunidba“ povodom obljetnice krunidbe kralja Tomislava koja donosi poruku identiteta, zajedništva i duhovne baštine.

Autor
Molitvena zajednica Nanovo rođeni/Laudato/D.G
Fotograf
Screenshot
Objavljeno:
 
05.09.2025 12:39

U povodu obilježavanja obljetnice krunidbe kralja Tomislava, u subotu, 6. rujna 2025., u 19:00 sati, u Osnovnoj školi braće Radić u Botincu održat će se svečana izvedba predstave „Krunidba“, u izvedbi dramske skupine Centra izvrsnosti Tomislavgrad.

Ovaj značajan kulturno-povijesni događaj organizira Župa svetog Stjepana Prvomučenika Botinec, u suradnji s Udrugom hodočasnika Botinec i Udrugom Nanovo rođeni. Predstava tematizira krunidbu prvog hrvatskog kralja Tomislava, donoseći snažnu poruku nacionalnog identiteta, zajedništva i duhovne baštine hrvatskog naroda.

Svečanoj izvedbi nazočit će i brojni visoki uzvanici, među kojima su:

- gospodin Gordan Grlić Radman, ministar vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske
- gospodin Radovan Fuchs, ministar znanosti, obrazovanja i mladih Republike Hrvatske
- gospodin Ante Tadić, ministar znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije
- gospođa Ana Brajdić, predstavnica Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, suradnica u Službi za projekte i programe Hrvata u Bosni i Hercegovini.

Predstava „Krunidba“ u Botincu obećava biti ne samo umjetnički doživljaj, nego i snažan podsjetnik na povijesnu baštinu i vrijednosti koje oblikuju hrvatski narod.

Fotogalerija

Jeste li ovaj mjesec uplatili za Laudato TV? Znate li da naš rad ovisi gotovo isključivo od donacija dobrih ljudi? Pridružite nam se u Klubu prijatelja!

Još iz rubrike: Istinito, lijepo i dobro

Još iz rubrike: