„Magnifica humanitas”, prva enciklika pape Lava XIV.

„Magnifica humanitas”, prva enciklika pape Lava XIV.

Dokument o temi zaštite ljudske osobe u vremenu umjetne inteligencije nosi Papin potpis od 15. svibnja, na obljetnicu enciklike „Rerum Novarum“ pape Lava XIII. 

Autor
Laudato/T.M
Fotograf
Daniel Ibáñez
Objavljeno:
 
19.05.2026 13:11

 

Prva enciklika pape Lava XIV., naslovljena „Magnifica Humanitas“, bit će objavljena 25. svibnja, a bavi se zaštitom ljudske osobe u vremenu umjetne inteligencije. Dokument nosi Papin potpis s datumom 15. svibnja, na 135. obljetnicu enciklike Rerum Novarum pape Lava XIII., prenosi Vatican News.

Predstavljanje enciklike održat će se istoga dana u 11:30 sati u Sinodskoj dvorani, u prisutnosti pape Lava XIV., koji će se na kraju obratiti okupljenima i udijeliti blagoslov.

Na predstavljanju će sudjelovati prefekt Dikasterija za nauk vjere kardinal Víctor Manuel Fernández te prefekt Dikasterija za promicanje cjelovitoga ljudskog razvoja kardinal Michael Czerny. Među sudionicima su i profesorica Anna Rowlands s Durham Universityja, Christopher Olah, suosnivač tvrtke „Anthropic“ i istraživač umjetne inteligencije, te profesorica Leocadie Lushombo sa Santa Clara University.

Događaj će zaključiti državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin.
 

Jeste li ovaj mjesec uplatili za Laudato TV? Znate li da naš rad ovisi gotovo isključivo od donacija dobrih ljudi? Pridružite nam se u Klubu prijatelja!

Još iz rubrike: Papa Lav XIV.

Još iz rubrike: