13.02.2023., 20:10
25. obljetnica djelovanja Hrvatskoga katoličkog društva medicinskih sestara i tehničara
55 min
13.02.2023., 20:10

Na blagdan Majke Božje Lurdske obilježena je 25. godišnjica djelovanja Hrvatskog katoličkog društva medicinskih sestara i tehničara Podružnica Osijek. Misno slavlje u kapeli sv. Roka predslavio je đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić. Kazao je kako je ovaj događaj prilika da zajednički zahvale Bogu za mnogo toga dobroga što je nastalo, što se rađa i živi po djelovanju ovog društva. Podsjećajući na proglašenje dogme o bezgrješnom začeću Blažene Djevice Marije te tijek Njezinih ukazanja u Lurdu, u svojoj je propovijedi istaknuo važnost Marijine odluke staviti svoj život i svoju budućnost u Božje ruke.

Repriza: idući dan u 14:00
21.02.2020. 09:53

''Trebaju li se zdravstveni djelatnici bojati novih coronavirusa?'' bila je tema o kojoj se govorilo u Hrvatskom katoličkom liječničkom društvu. Iako u Hrvatskoj nije zabilježen slučaj oboljelih od ovog virusa, naši zdravstveni djelatnici spremno čekaju njegovu eventualnu pojavu.

20.02.2020. 09:47

Članovi Sinjskog pučkog kazališta i učenici Franjevačke klasične gimnazije iz Sinja premijerno su izveli predstavu ''Diva Grabovčeva'', čiji je autor teksta blagopokojni fra Blago Karačić.

&feature=youtu.be

20.02.2020. 09:49

U Svetom Pismu riječ krotak označuje i onoga koji nema zemaljskog vlasništva; i zato nas pogađa činjenica da treće blaženstvo govori upravo to da će krotki baštiniti zemlju.

&feature=youtu.be

19.02.2020. 09:38

Misu zadušnicu o trećoj obljetnici smrti dr. Tomislava Ivančića, profesora emeritusa Katoličkoga bogoslovnog fakulteta i izabranog rektora Sveučilišta u Zagrebu, u podne je u crkvi Sv. Martina uz KBF predvodio rektor Hrvatskoga katoličkog sveučilišta prof. dr. Željko Tanjić.

19.02.2020. 09:48

Brojni gosti okupili su se u Zagrebu , već 6. godinu za redom na Večeri dobročinitelja za udrugu ''Hrvatska za Život''.

https://www.youtube.com/watch?v=iShAXn_4L54&feature=youtu.be

19.02.2020. 09:49

Izložba učeničkih radova pod nazivom 'Oživljena baština, bogatstvo i ljepota pisma – glagoljica' otvorena je u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu.