Svečanim euharistijskim slavljem, koje je predslavio mons. Ivan Ćurić, pomoćni biskup đakovačko-osječki, obilježena je 300. godišnjica posvete i polaganja kamena temeljca crkve i franjevačkog samostana sv. Filipa i Jakova u Vukovaru.
Svečanim euharistijskim slavljem, koje je predslavio mons. Ivan Ćurić, pomoćni biskup đakovačko-osječki, obilježena je 300. godišnjica posvete i polaganja kamena temeljca crkve i franjevačkog samostana sv. Filipa i Jakova u Vukovaru.
Marijansko svetište u Pleternici posljednjeg je dana proslave devetnice u čast Gospi od Suza privuklo mnoštvo vjernika na središnje euharistijsko slavlje. Svečano euharistijsko slavlje i procesiju predvodio je požeški biskup, mons. Antun Škvorčević.
&feature=youtu.be
- Želim govoriti između nade i sjećanja, napose sjećanja na poziv. Kao primjer, uzet ću poziv prvih Isusovih učenika. U njihovom sjećanju ovaj poziv ostaje toliko zapečaćen da su zapamtili točno vrijeme kada ih je pozvao. Bila je otprilike deseta ura.
Osim navijačke podrške bacačima kugle na 3. memorijalu Ivana Ivančića, koji se održao kod Gradskih fontana i ostalim vrhunskim atletičarima 67.
- S nama danas Isus želi nastaviti graditi Crkvu, Crkvu koja je kuća s čvrstim temeljima, no na kojim ima i pukotina i koja neprestano treba popravke kao u vrijeme svetoga Franje Asiškog. Mi se zasigurno ne osjećamo kao stijene, već samo kao kamenčići.
Tradicionalni Festival 'Orgulje Zagrebačke katedrale' u organizaciji Udruge Zvuci tišine ušao je u svoju završnu fazu.