27.09.2022., 20:05
38. Redovnički dani u Rijeci
55 min
27.09.2022., 20:05

Trideset i osmi Redovnički dani, koji se održavaju u pet gradova u Hrvatskoj, održani su u i Rijeci. Program je započeo svečanim euharistijskim slavljem u crkvi Gospe Lurdske, koje je predslavio riječki nadbiskup koadjutor, mons. Mate Uzinić u zajedništvu provincijskog poglavara Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda, fra Milana Krište, provincijskog poglavara Hrvatske provincije Družbe Isusove, p. Dalibora Renića te drugih svećenika i redovnika. U propovijedi, mons. Uzinić osvrnuo se na ulomak iz Knjige Propovjednikove koji govori da prije ili kasnije potamni sunce i svjetlost, i mjesec i zvijezde, zapravo upozorava na to da prije ili kasnije ostarimo. U većini slučajeva posvećenog života, ali i u Crkvi, čini se kako živimo upravo tu stvarnost, rekao je, te u nastvaku iz evanđeoskog ulomka istaknuo dio u kojem Isus učenicima govori: ''Uzmite k srcu ove riječi: Sin Čovječji doista ima biti predan ljudima u ruke.''

Repriza: idući dan u 14:00
15.06.2026. 20:10

Iz godine u godinu primjećuje se da većina krizmanika nakon primitka sakramenta Svete potvrde prestaje dolaziti na Mise u svoje župe. Činjenica je to o kojoj se razgovara na više razina u Crkvi. Tema je to i emisije ''Izdvojeno'' čiji su gosti:

12.06.2026. 20:10

Knjiga ''Evo me'' nastavila je svoju turneju u gradu Sinju.

12.06.2026. 20:10

Papa Lav XIV. završio je svoje apostolsko putovanje u Španjolskoj.

12.06.2026. 20:10

Misa zahvalnica ''Te Deum'' povodom završetka nastavne godine okupila je u sjemenišnoj crkvi Presvetog Srca Isusova na Šalati učenike, profesore i djelatnike Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti.

11.06.2026. 20:10

Vjera i sport spojili su se u tribini Hrvatskog katoličkog zbora ''MI'' i Hrvatskog kulturnog društva ''Napredak''.

11.06.2026. 20:10

Nakon više od 140 godina od početka gradnje, impozantna Bazilika Svete obitelji u Barceloni je dovršena! Kao vrhunac svojega apostolskog putovanja u Španjolsku, papa Lav XIV.