11.10.2022., 20:05
Blagdan Materinstva Blažene Djevice Marije na splitskim Brdima
55 min
11.10.2022., 20:05

Splitska župa na Brdima proslavila je blagdan svoje zaštitnice, Materinstvo Blažene Djevice Marije, u nedjelju 9. listopada u župnoj crkvi, misnim slavljem koje je predslavio bosanskohercegovački kardinal, mons. Vinko Puljić, vrhbosanski nadbiskup i metropolit u miru. U koncelebraciji je bilo nekoliko svećenika predvođenih župnikom, don Darkom Matijevićem. Sve nazočne pozdravio je župljanin, gospodin Mate Omazić. ''Uzoriti gospodine kardinale, Vaš dolazak u našu župu, na naša Brda, donosi veliko veselje, radost i duhovnu okrjepu u srca svih župljana. Bogu velikom zahvaljujemo na današnjem danu koji će biti upisan u povijest župe Brda'', kazao je Omazić zaželjevši kardinalu uime župljana srdačnu dobrodošlicu uz buket cvijeća i gromoglasni pljesak.

Repriza: idući dan u 14:00
25.05.2023. 20:10

Zagrebačka Župa Majke Božje Lurdske i Udruga za očuvanje planeta ”I stvori Bog zemlju“ organizirale su tribinu o očuvanju bioraznolikosti u prirodi, u sklopu obilježavanja Tjedna Laudato Si, Međunarodnog dana biološke raznolikosti i Dana prirode u Republici Hrvatskoj.

25.05.2023. 20:10

''Zlatna Kraljica: Ukazanja Majke Božje u Roženici'' autora dr. Josipa Mužića predstavljena je u dvorani ''Vijenac'' Nadbiskupijskoga pastoralnoga instituta u Zagrebu.

24.05.2023. 20:10

Već treću godinu u crkvi Svetog Duha u Splitu održava se Trajno euharistijsko klanjanje. Započelo je kada je o. Justo Lo Feuda, član francuske družbe Misionari Presvete euharistije iz Argentine, posjetio Hrvatsku te okupio vjernike koji su započeli s ovom pobožnošću.

24.05.2023. 20:10

Pripreme za molitveni dan "Progledaj srcem: Neka vatra siđe", koji će se održati 27. svibnja u rasprodanoj Areni Zagreb, u punom su jeku.

24.05.2023. 20:10

Humanitarni trokut turnir u nogometu održat će se na gradskom nogometnom stadionu “Varaždin” u četvrtak 25. svibnja 2023. u 15 sati.

24.05.2023. 20:10

U dvorani ''Vijenac'' Nadbiskupijskog pastoralnog instituta u Zagrebu, u utorak 23. svibnja, zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša dodijelio je diplome o postignutoj svećeničkoj spremi polaznicima Đakonske pastoralne godine.