18.04.2022., 20:05
Centar za rehabilitaciju Zagreb
55 min
18.04.2022., 20:05

U emisiji su gostovale: Smiljana Eljuga, profesor rehabilitator, predstojnica podružnice Sloboština i Martina Zelić, profesor rehabilitator, zastupnica u organiziranom stanovanju. - Centar za rehabilitaciju Zagreb ustanova je u sustavu socijalne skrbi u nadležnosti Ministarstva rada mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Naši korisnici su djeca predškolske i osnovnoškolske dobi, mladi ljudi i odrasle osobe sa intelektualnim teškoćama i višestrukim teškoćama. Rad Centra organiziran je u sjedištu. Imamo dvije podružnice: podružnica Sloboština i Sloboština II. Također imamo i dvije dislocirane jedinice: jedinica Ilica i jedinica Organizirano stanovanje. Centar pruža niz usluga. Prva usluga koja se nudi jest usluga savjetovanja preko rane razvojne podrške maloj djeci. Zatim, psihosocijalna podrška koja se može pružati u obitelji ili pružatelja usluga. Nudimo također uslugu boravka, smještaja i organiziranog stanovanja - kazala je Smiljana Eljuga. Urednik i voditelj emisije je Domagoj Trojanović.

Repriza: idući dan u 14:00
29.06.2019. 20:04

Jelena Perković za svoje "Anđele dobrih želja" još 2013. godine dobila je nagradu Ponos Hrvatske. Ova vrijedna djevojka boluje od cerebralne paralize i blage mentalne retardacije.

28.06.2019. 22:58

Povodom 85. obljetnice nastanka izvorne slike Božjega milosrđa održala se projekcija dokumentarnog filma redatelja Daniela diSilve.

28.06.2019. 22:55

Požeški biskup Antun Škvorčević tijekom euharistijskog slavlja u požeškoj Katedrali, 22. lipnja zaredio je za svećenike đakone Tomislava Dokozu iz Župe Sv. Leopolda Mandića u Požegi i Mateja Filipovića iz Župe Sv. Marije Magdalene u Sopju.

27.06.2019. 20:00

4. Svjetsko nogometno natjecanje klubova Hrvata izvan Domovine svečano je otvoreno na stadionu Hrvatskog Dragovoljca u Zagrebu. Na ovom natjecanju sudjeluju klubovi koje su utemeljili Hrvati izvan domovine, predstavnici hrvatskog iseljeništva i hrvatske nacionalne manjine.

27.06.2019. 20:01

Oci trapisti obilježili su 150. obljetnicu dolaska u opatiju "Marija zvijezda" u Banja Luci. Zahvaljujući njima, ovaj kraj je od prvih dana njihova dolaska doživio pravi procvat.

27.06.2019. 20:02

Klub za javnu diplomaciju "Hrvatsko Društvo za Ujedinjene narode" organizirao je zanimljivu večeru pod nazivom "Gastrodiplomatske delicije". Događaj je započeo ugodnim druženjem u atriju Franjevačkog samostana Sveti Duh, nakon čega je uslijedila večera u nekoliko slijedova.